اصلاح طرح لبخند به سبک هالیوود
دندانپزشکی سنتی بهتر است یا مدرن؟
۱۳۹۵/۰۹/۱۶
از سلامت دهان خود چه می دانید؟
برای کاهش پوسیدگی دندان چه کنیم؟
۱۳۹۵/۰۹/۱۸
بهترین مواد غذایی برای دندان

بهترین مواد غذایی برای دندان

وقتی حرف از سلامت دهان و دندان میشود, واقعا آنچه که می خورید گویای سلامتیه شما است. غذاهای شیرین مانند آب نبات و نوشابه, به پوسیدگی دندان کمک می کند. یکی از قسمت های مهم بدن که در صورت ضعف و یا نادرست بودن رژیم غذایی سریعا آسیب میبیند سلامت دهان و دندان است که این نظریه در انجمن دندانپزشکی آمریکا به تایید رسید.

برای داشتن دندان های سالم و زیبا رژیم غذایی زیر را رعایت کنید:

پنیر:

چنانچه شما یکی از علاقه مندان به خوردن پنیر هستید باید از خوردن آن بیشتر لذت ببرید چرا که تحقیقات در سال ۲۰۱۳ نشان داده است که خوردن پنیر پوسیدگی دندان را کاهش می دهد و PH را در دهان افزایش می دهد. خوردن پنیر بزاق دهان را افزایش می دهد. و همانطور که می دانید پنیر شامل کلسیم و پروتئین و هم چنان مواد مغذی می باشد که برای تقویت مینای دندان بسیار مفید است.

ماست:

مانند پنیر, ماست هم سرشار از کلسیم و پروتئین است که می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای سلامت دندان می باشد.پروبیوتیک یا باکتری های مفید موجود در آن برای لثه مفید هستند. بنابراین, اگر تصمیم گرفتید که ماست را به سبد غذایی خود اضافه کنید حتما انواع ساده و بدون مواد افزودنی را انتخاب کنید.

سبزیجات:

سبزیجات هم راه خود را برای ورود به لیست غذاهای سالم پیدا کردند.در حالیکه این خوراکی سبز رنگ بسیار کم کالری می باشد اما سرشار از ویتامین ها و موادمعدنی است.سبزی های برگ دار مانند کلم و اسفناج همچنین به سلامت دهان و دندان کمک بسیاری می کند. با دارا بودن کلسیم فراوان به تقویت مینای دندان کمک بسیاری می کنند.و جالب است بدانید این گیاهان نه تنها به سلامت دندان بلکه با داشتن فولیک اسید و انواع ویتامین ب , به سلامتی کلی سیستم بدن کمک بسیار چشمگیری می کند. اما بهتر است بدانید چنانچه برای خوردن سبزیجات دچار مشگل می شوید کافیست مقداری کلم را به سالاد خود اضافه کنید و یا حتی اسموتی را امتحان کنید.

سلامت دهان و دندان

www.colgate.com