لمینت دندان بهتر است یا ایمپلنت؟

پیوند لثه چیست
با درد گرفت یا پیوند لثه چه کنید؟!
۱۳۹۷/۰۲/۰۳
بهترین سن برای ارتودنسی کودکان
بهترین سن ارتودنسی دندان چه موقع است؟
۱۳۹۷/۰۲/۱۰
لمینت دندان یا ایمپلنت

لمینت دندان یا ایمپلنت

چه ایمپلنت کرده باشید چه لمینت، بستگی به مشکلی دارد که قرار است آن را برطرف کنید. به زبانی ساده، ایمپلنت دندان یعنی جایگزینی دندان از دست رفته است و ونیر هم در واقع بهبود لبخند از لحاظ زیبایی می باشد.  

لمینت دندان یا ایمپلنت دندان ؟

اگر دندان هایی دارید که سالم هستند اما از لحاظ زیبایی ظاهری مشکل دارند، مثل لکه روی دندان، شکستگی یا فاصله بین دندان ها، ونیر دندان یک گزینه مناسب و عالی برای داشتن یک لبخند زیبا می باشد. اما اگر مشکل شما بزرگتر از این حرف ها می باشد، و روی سلامت دهان و دندان هایتان تاثیر بسیاری دارد، مثلا از دست دادن دندان، تحلیل لثه ها یا از بین رفتن لثه هاست، پس بهترین انتخاب برای شما همان ایمپلنت دندان می باشد، یک جایگزین برای دندان های مصنوعی.

زمانی که دندانی را از دست می دهید، حال به هر دلیلی، استخوان فک تحلیل می رود. مگر اینکه دندانی که آنجاست استخوان را تحریک کند، این استخوان تا جایی پیش می رود که دیگر از بین رفته است. زمانی که تحلیل استخوان اتفاق می افتد، به عبارتی کل سلامت دهان به خطر افتاده است. هم پیرتر به نظر می رسید، هم دهان دیگر به خوبی عمل نمی کند و به آن شکلی که باید عمل نمی کند. چون تحلیل استخوان بدون درد است، ممکن است به این فکر نکنید که برایتان رخ داده است. به خاطر همین یک پروسه مسکوت به حساب می آید. تحلیل استخوان های فک در هر کسی که دندان هایش را از دست داده باشد، اتفاق می افتد.

زمانی که دندان از دست برود، یعنی سلامت کل دهان به خطر افتاده، پس بهترین گزینه برای چنین افرادی ایمپلنت دندان می باشد. برای آن هایی که دندان های خودشان هست، اما به دنبال جنبه زیبایی دندان هایشان هستند، لمینت دندان بهترین گزینه می باشد. لمینت دندان یا پرسلین ونیر با پوشش سطوح دندان های جلویی به زیبایی آن ها اثر بخشیده و لبخندی زیبا را به بیمار می دهد.

مروری بر ایمپلنت دندان :

دنتال ایمپلنت یا ایمپلنت دندان دندان های از پیش ساخته شده ای می باشند که جایگزین دندان های طبیعی می شوند. بسیار بادوام، پایدار و قوی هستند. در ضمن عمر زیادی دارند و می توانند با پوششی طبیعی جایگزین شوند.

آیا سفید کردن دندان ایمن است؟

علل استفاده از دنتال ایمپلنت :

  • جایگزینی یک یا چند دندان افتاده بدون اینکه روی دندان های مجاور تاثیری داشته باشد.
  • حل مشکلاتی مثل جویدن یا گاز گرفتن که با ایمپلنت حل می شوند.
  • اعتماد به نفس را به بیمار بر می گرداند.
  • قدرت جویدن، صحبت کردن درست و هضم را به بیمار برمی گرداند.
  • بهبود و یا بازگشت بافت های صورت.
  • بریج یا دندان مصنوعی را حمایت می کند و باعث می شود امن تر و راحت تر باشند.

مروری بر لمینت دندان :

لمینت دندان گزینه ای بسیار عالیست، مگراینکه بخواهید ظاهری زیبا و متفاوت در کوتاهترین زمان داشته باشد. به جهت پوشاندن شکستگی، یا ظاهر بدفرم دندان و یا فاصله بین دندان ها، استفاده می شود. شبیه به روکش دندان می باشد، البته روکش روی دندان های بالایی و پایینی قرار می گیرند.

مشکلاتی که به همراه لمینت دندان می باشند!

لمینت دندان می تواند تغییر کند، آن هم در صورتی که به دندانها درست وصل نشده باشد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، خط لثه تحلیل پیدا می کند و باعث مشکلاتی در آینده مثل پوسیدگی دندان و بیماری های لثه می شود. در ضمن لمینت ۱۰ الی ۱۵ سال دوام دارد. البته ایمپلنت ها عمر طولانی تری دارند و بین ۲۵ تا ۳۰ سال عمر می کنند.