بهترین خمیردندان برای دندان های لمینت شده

ارتودنسی دندان کودکان
ارتودنسی کودکان
۱۳۹۶/۰۸/۰۸
تفاوت بریج دندان با ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان با بریج دندان چه فرقی دارد؟
۱۳۹۶/۰۸/۱۵
بهترین خمیردندان برای دندان های لمینت شده

بهترین خمیردندان برای دندان های لمینت شده

یک خمیردندان مناسب برای دندان های لمینت شده

گزینه های زیبایی شناختی بسیاری می باشند که منجر به داشتن یک لبخند زیبا می شوند. آن هایی که ممکن است از خرابی دندان هایشان یا لکه های روی دندان هایشان رنج ببرند، اغلب لمینیت دندان را به عنوان راه حلی دائمی برای آن لبخند ایده آل انتخاب می کنند. روکش های پرسلین بروی مینای دندان قرار می گیرند.

دندان های لمینت شده شما طوری به نظر می رسند که حتی کسی فکرش را نمی کند روکش کرده باشید. آن هم طبیعی به نظر رسیدن دندان ها می باشد.

ونیرها یا همان لمینیت دندان همچنین می توانند شکل قبلی دندان را برگردانند. آن هم با عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد. در صورتی که مرتبا تمیز نشوند و مراقبت نشوند، می توانند دوباره به شکل قبلی دندان برگردند. یکی از سوال های متداولی که پرسیده می شود، اینکه چه نوع خمیردندانی برای دندان های لمینت شده مناسب می باشد! بهتر است به این موضوع دقیق تر بپردازیم.

بهترین خمیردندان برای دندان های لمینت شده

خمیردندان های سفید کننده؟!

تصور غلطی هست که بسیاری فکر می کنند با خمیردندان های سفید کننده می توان ونیرها یا روکش های پرسلین را به همان شکلی که هستند نگه داشت. نه تنها این تصور کاملا نادرست است، بلکه استفاده از مواد شیمیایی خاص هم می تواند منجر به آسیب رساندن به ونیرها شود. مواد ساینده ای که در خمیردندان های سفید کننده می باشد، مثل پراکساید هیدروژن، می تواند به راحتی سطح رویی دندان های لمینت شده را از بین ببرد. به خاطر همین از استفاده از خمیردندان های سفید کننده به هرقیمتی خودداری کنید.

توصیه دندانپزشک در این باره چیست؟

خمیردندان های زیادی می باشند که در داروخانه ها و سوپرمارکت های محلی یافت می شوند. با این حال عاقلانه ترین کار این است که با دندانپزشک مربوطه مشورت کنید که چه توصیه هایی دارد. ممکن است مواردی را به شما معرفی کنند که دارای فرمول های خاصی ساخته شدند که آسیبی به پرسلین ها نرسد. در نهایت، مطمئن شوید که مسواکی که استفاده می کنید، موهای ضخیم و سفتی نداشته باشد. حتی این مورد هم می تواند نتیجه منفی روی ونیرها داشته باشد.

در صورتی که به ونیرها اهمیت دهید، مطمئنا لبخند زیبا و دلنشین شما پایدار خواهد بود. انتخاب بهترین خمیردندان برای روکش های پرسلین بخش مهمی از تصمیمات شماست. پس حتما مطمئن شوید که مواد ساینده ای در خمیردندانتان نمی باشد. به دنبال خمیردندان هایی باشید که حاوی مواد سفید کننده نباشند.