یک لبخند بی نقص با دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

خصوصیات یک دندانپزشک زیبایی خوب
یک دندانپزشک زیبایی خوب چه خصوصیاتی دارد؟
۱۳۹۷/۰۳/۲۸
ایمپلنت دندان در یک روز
ایمپلنت دندان در یک روز
۱۳۹۷/۰۴/۰۴
تفاوت دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

تفاوت دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی ترمیمی چه تفاوتی با هم دارند؟

دندانپزشکی زیبایی در واقع نوعی دندانپزشکی می باشد که در آن ایرادات کلی ظاهر دندان و لبخند رفع می شود. زمانی که دندانپزشکی زیبایی مورد توجه قرار می گیرد، تمام این توجهات به سمت هنر است، نه علم واقعی این روش. اما با این حال در این سال ها توانسته به عنوان یک علم دندانپزشکی مورد مطالعه قرار گیرد و بسیاری از روش های موجود را به مرحله عمل برساند.

به طور کلی واژه دندانپزشک زیبایی، در واقع یک دندانپزشک ترمیمی می باشد که طراحی لبخند و نیز استفاده از مواد و متریال دندانی را آموزش دیده و می تواند به بهترین شکل ممکن، یک لبخند برای فرد متقاضی ایجاد کند.

تقاوت واقعی بین دندانپزشکی ترمیمی و دندانپزشکی زیبایی چیست؟

با وجود اینکه دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی ترمیمی با هم در ارتباط می باشند، باز هم در هر دو، در یک زمان می توان کار ایمپلنت دندان و روکش دندان را برای ترمیم و بازیابی دندان ها انجام داد. تفاوت اصل آن ها بر می گردد به اهمیت کار و میزان تخصص دندانپزشک در این زمینه. دندانپزشک زیبایی کسی است که فراتر از کارهای ترمیمی را انجام می دهد. در حالی که دندانپزشک ترمیمی با رسیدن به مرحله ای از عملکرد دندان، توقف می کند و دندانپزشک زیبایی بعد از آن را انجام می دهد، که نه تنها عملکرد دندان ها را تصحیح می کند، بلکه به نتایج دلخواهی می رسد. طوری که به آن لبخند ایده آل و کامل بیمار می رسد. این ها نیازمند مقداری تخصص می باشند و نیز سطح بالایی از دقت و ظرافت، که به دندانپزشک زیبایی نشان می دهد حتی تعداد دندان ها در هنگام لبخند چه تعداد باشد و چه تاثیری روی این مساله دارد.

در دندانپزشکی ترمیمی، مشکلات ساختاری دندان ها درمان می شود، مثل آسیب های دندانی یا از دست دادن دندان. دندانپزشکان ترمیمی هم از روش هایی مثل پروتز دندان، روکش دندان، بریج، onlays، inlays، و نیز ایمپلنت های دندانی استفاده می کنند. با این روش ها دندان ها ترمیم می شوند و عملکرد درست و کاملی خواهند داشت. اما همینجا این نوع از دندانپزشکی، کارش تمام می شود. اگر می خواهید اصلاح لبخند هم داشته باشید، باید از یک دندانپزشک زیبایی کمک بخواهید به همراه هنر و زیبایی، علم این شاخه را به کار گیرد. دندانپزشکی زیبایی مستقیما با مسئله زیبایی شما مرتبط است. اگر فکر می کنید که یک روش زیبایی برای لبخندتان می خواهنید انجام دهید، ابتدا می توانید با یک دندانپزشک زیبایی، مشاوره ای داشته باشید. با این شاخه از دندانپزشکی، می توانید به اعتماد به نفس بالایی برسید.

دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی ترمیمی

همه درمان های دندانپزشکی که بحث زیبایی شناختی لبخندتان در آن ها مطرح باشد، به عنوان شاخه زیبایی در نظر گرفته می شوند. به طور مستقیم روی ظاهر دندان ها تمرکز دارند و به بازیابی دندان ها کمک می کنند و سلامت دهان و دندان را نیز تحت تاثیر قرار می دهند. چند روش درمانی در دندانپزشکی زیبایی می باشند که به شما معرفی می کنیم :

  • سفید کردن دندان
  • پرسلین ونیر
  • روکش های پرسلین
  • بریج پرسلین
  • کامپوزیت باندینگ
  • ایمپلنت دندان
  • صاف و یکدست کردن دندان ها
  • پرکردن دندان با مواد همرنگ دندان
  • الاینرها

این موارد تنها چند نمونه ای از روش های انجام شده در دندانپزشکی زیبایی می باشند که می توانید انجام دهید. چون با تمام این ها، یک تفاوت بزرگ بین دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی می باشد که بحث هزینه های درمانی این روش هاست. و صد البته، هزینه هایی که برای روش های دندانپزشکی زیبایی قرار است صورت گیرد، بالاتر از ترمیمی می باشد.