انواع ایمپلنت های دندانی چیست
انواع ایمپلنت های دندانی را بشناسید!
۱۳۹۶/۱۰/۱۸
انواع ارتودنسی چیست
درباره انواع ارتودنسی چه می دانید؟
۱۳۹۶/۱۰/۲۵
اسکرو های ارتودنسی چیست

اسکرو های ارتودنسی چیست

مینی اسکرو ها یا TAD در ارتودنسی

مینی اسکرو ها یا TAD، آنکورهای کوچک تیتانیومی هستند که در ارتودنسی استفاده می شوند تا به حرکت سریعتر دندان ها به راحت و با بازخورد بالا کمک کنند. این مینی اسکروها یا پیچ های ارتودنسی وسیله ای خاص برای بیماران می باشد که توسط جراح تجویز می شود. در اصل از خانواده ایمپلنت های دندانی کوچک هستند که با هزینه ای بسیار کمتر قرار می گیرند.

در واقع مینی اسکرو ها یا پیچ های ارتودنسی TAD به علاوه بریس ها انجام می شوند یا به عنوان جایگزین سربندها هستند. اندازه این مینی اسکروها معمولا بین ۱ تا ۵٫۲ میلی متر است. خصوصا که پیچ های تیتانیوم مهندس شده می باشند. طوری که روی لثه و استخوان فک قرار گرفته و نقش یک لنگر را بازی می کنند که با حرکت دندان ها همراه می باشد.

بی حسی موضعی برای بی حس کردن جای کوچکی از لثه می باشد که قرار است ایمپلنت به آرامی قرار گیرد. شاید تجربه فشاری را در طی این پروسه حس کنید. همانطور که جراحی تمام می شود، و درآورده شدند، شاید تا ۲۴ ساعت حال خوبی نداشته باشید.

مینی اسکرو های ارتودنسی

آیا برای برداشتن TAD یا مینی اسکرو ها آسیب خاصی به دهان می خورد؟

پیچ های ارتودنسی یا مینی اسکرو های TAD به راحتی بدون اینکه زمان زیادی ببرد در می آیند. معمولا هم نیاز به بیهوشی یا بی حسی ندارند.

کار گذاشتن TAD ها چقدر زمان می برد؟

زمان انجام مراحل درمانی TAD بر طبق نظر ارتودنتیست مشخص می شود. ممکن است حتی TADها زمان بیشتری برای جایگزاری ببرند.

آیا بعد از انجام TAD یا اسکروهای ارتودنسی، هیچ آسیبی به دندان ها یا دیگر بافت های دهان نمی رسد. اکثر ایمپلنت های TAD تا مدت ها حتی در زمان درمان بریس ها می مانند و منجر به هیچ مزاحمتی نمی شوند. به ندرت ممکن است لق شوند، اما دردناک بودن آن ها درست نیست. اما در عوض آن نیاز به یک جایگزین دیگر دارید.