انواع ونیر دندان چیست
انواع ونیرهای دندان
۱۳۹۶/۰۷/۱۳
جرمگیری دندان
دندان های جدید و زیبا با جرمگیری و پولیش دندان
۱۳۹۶/۰۷/۲۰
بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان برای دوستداران زیبایی

به دنبال دندان های روشن تر و درخشان تری هستید؟ صحبت از سفید کردن دندان ها که می شود، دوتا گزینه دارید :

یا در مطب بلیچینگ کنید، یا با مراقبت های خانگی این کار را انجام دهید.

گزینه هایی که برای سفید کردن دندان ها پیشنهاد می شود، مواد سفید کننده مبتنی بر پراکسید می باشد. موادی که در خانه استفاده می شوند، حاوی ۳ الی ۲۰ درصد پراکسید هستند. اما در مطب این مواد سفید کننده حاوی ۱۵ الی ۴۳ درصد پراکسید هستند.

به طور کلی، هرچه راه حل های قوی تری را به مدت طولانی استفاده کنید، دندان های سفیدتری هم خواهید داشت. با این حال، هرچه درصد پراکسید در ماده سفید کننده بالاتر باشد، باید به مدت کوتاه تری روی دندان اعمال شود. قرار دادن ژل روی دندان به مدت طولانی ، دندان را از بین می برد و رطوبتش را از دست می دهد و حساسیت دندان هم بیشتر می شود.

هرگزینه مزایا و معایب خودش را دارد، اما قبل از اینکه بسته های سفید کننده خانگی را استفاده کنید، با دندانپزشک زیبایی  مشورت کنید. هیچ کسی نتایج رضایت بخشی از آن ها ندیده است. بلیچینگ تاج های سرامیکی یا پرسلین و باندینگ های کامپوزیت را سفید نمی کند.

بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان در مطب به چه صورت است؟

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان توسط دندانپزشک زیبایی در مطب دندانپزشکی به سرعت انجام می شود. راه حلی که خیلی قوی تر از راه حل های خانگی است. همچنین، گرما، نور، یا ترکیبی از این دو ممکن است برای تشدید و سرعت سفید سازی دندان استفاده شود.

سریعترین نتیجه ـ دندان ها بین ۳ تا ۸ درجه روشن تر می شوند ـ معمولا ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می برد. برخی دندانپزشکان تکنیک هایی استفاده می کنند که می تواند در یک ویزیت ۲ ساعته انجام شود.

بعد از سفید کردن دندان مراقب این موارد باشید :

چه از روش خانگی استفاده می کنید، چه در مطب دندانپزشکی انجام داده اید، باز هم باید به مسواک زدن، نخ دندان کشیدن ادامه دهید. اینگونه به پایداری این روش کمک کرده اید. از خوردن غذاهای اسیدی و موارد زیر باید هم خودداری کنید :

  • چای سیاه و قهوه
  • نوشیدنی های ورزشی
  • نوشیدنی های گازدار (به رنگ سیاه و نارنجی)
  • توت های سیاه و غذاهای رنگی
  • انواع سس (سویا، گوجه فرنگی، کاری)