طراحی لبخند در دندانپزشکی زیبایی
چطور یک لبخند زیبا داشته باشیم؟
۱۳۹۷/۰۵/۲۳
باندینگ دندان
بجای باندینگ دندان می توان کار دیگری کرد؟
۱۳۹۷/۰۵/۲۹
وایتنینگ دندان با لیزر

وایتنینگ دندان با لیزر

سفید کردن دندان با لیزر چگونه انجام می شود؟

سفید کردن دندان یا واتنینگ دندان با لیزر یک روش بسیار موثر برای سفید کردن دندان ها می باشد. در حال حاضر هم بین افرادی که به دنبال لبخندی بدون نقص و زیبا هستند، انتخابی عالی می باشد.

وایتنینگ دندان با لیزر چطور انجام می شود؟

سفید کردن دندان با لیزر می تواند در یک مطب دندانپزشکی صورت گیرد، و روشی پرهزینه نیز می باشد. بلیچ کردن می تواند برا هر دندان صورت گیرد و گرمای تولید شده با این لیزر منجر به افزایش کارایی آن شده و به این پروسه سرعت می بخشد. این پروسه از یک ژل بلیچینگ قوی استفاده می کند که فعالیت لیزر را بهبود بخشیده و سرعت آن را به طور چشمگیری افزایش می دهد. طبق ADA، بلیچینگ با ژل هیدروژن پروکساید انجام می شود که از ۲۵ تا ۴۰ درصد غلظت آن می باشد. با این غلظت بالا، باید بسیار دقت کرد تا دندان بیش از اندازه حساسیت پیدا نکند، از جمله محافظت از لب ها، لثه ها و دیگر بافت های دهانی که ممکن است بر اثر این کار آسیب ببینند.

آیا بجای لیزر می توان از روش دیگری برای سفید کردن دندان استفاده کرد؟

سفید کردن دندان با لیزر

سفید کردن دندان می تواند با محصولات بدون نسخه و سیستم های حرفه ای نیز انجام شود. محصولات بدون نسخه در داروخانه ها یافت می شوند، و غلظت مواد آن ها محدود می باشد. گزینه های حرفه ای هستند که می توانند یا برای درمان های خانگی یا در مطب مورد استفاده قرار گیرد. از جمله محصولاتی که ممکن است استفاده شوند عبارتند از :

  • خمیردندان ها یا دهانشویه
  • استفاده از ژل سفید کننده
  • نوارهای سفید کننده
  • آدامس های سفید کننده

وایتنینگ دندان با لیزر هم در مطب به مدت یک ساعت طول می کشد و هزینه آن متفاوت و بیشتر از روش های دیگر است. هزینه آن بستگی به سیستم های خاصی دارد که در مطب انجام می شود و اینکه چه درمانی برای این روش نیاز می باشد.

اغلب برای رسیدن به نتایج مطلوب چندین روش درمانی لازم است و تری های سفید کننده هم ممکن است برای بهبود و حفظ نتایج آن ها نیاز شود. البته هر کسی نمی تواند برای این روش مناسب باشد، و نیاز به معاینه دندانپزشکی باشد. همچنین باید به یاد داشت که سفیدکردن دندان یک روش زیبایی است و طبیعتا هزینه زیادی خواهد داشت.