بهترین سن برای ایمپلنت دندان

مزایای بروساژ
منظور از بروساژ دندان چیست؟
۱۳۹۶/۰۹/۲۳
درمان اوربایت با لمینت دنداندرمان اوربایت با لمینت دندان
درمان اوربایت با لمینت دندان
۱۳۹۶/۰۹/۳۰
بهترین سن ایمپلنت دندان

بهترین سن ایمپلنت دندان

بهترین سن برای ایمپلنت دندان چه موقع می باشد؟

ایمپلنت دندان اغلب به عنوان راه حلی برای دندان های از دست رفته می باشد و بهترین روش برای طبیعی به نظر رسیدن دندان هاست.

آیا ایمپلنت دندان برای کودکانی که ناهنجاری های دندانی دارند، هم مناسب است؟

در اکثر موارد متخصصین دندانپزشکی توصیه می کنند که این راه حل ها برای فک هایی که دیگر رشد نمی کنند مناسب نیست، خصوصا برای کودکان.

چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهید؟

زمانی که کودک دندانش می افتد، اکثر والدین آن را دلیل سن کودک و شرایط قبل از مدرسه تلقی می کنند. برخی مواقع هم دندان شیری کودک بخاطر حادثه ای می افتد یا آن را از دست می دهد، یا دندان دائمی اش را از دست می دهد نمی تواند دوباره ایمپلنت کند، یا برخی مواقع هم هست که بحث یکی دو دندان نیست، چندین دندان از دست رفته، در این شرایط والدین نگران می شوند. زیرا این مسئله ممکن است زیبایی کودک را تحت تاثیر قرار دهد و در کاهش اعتماد به نفس او موثر باشد.

بهترین سن ایمپلنت

بیشترین تفکری که در رابطه با بچه های مدرسه ای در رابطه با دندان های از دست رفته قابل قبول می باشد، اینکه آن ها کاندیدای خوبی برای ایمپلنت دندان به دلایلی نیستند. مهمتر از همه این است که فکشان به طور کامل رشد نکرده است. پروسه رشد در پسران تا ۱۷ سالگی کامل می شود، و در دختران در ۱۴ سالگی یا ۱۶ سالگی می باشد. هر ایمپلنتی که زودتر انجام شود، مشخص است که از جای خود خارج می شود. حتی اگر پیوند اولیه استخوان و تیتانیوم ایمپلنت انجام شده باشد، ممکن است دهان استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت نداشته باشد. علاو بر این، فک که رشد می کند، ایمپلنت ممکن است داخل استخوان فرو رود.

جایگزینی برای ایمپلنت :

بجای ایمپلنت، دندانپزشکان از جایگزین های دیگری برای بهبود ظاهر بیماران جوان استفاده می کنند. مثلا، ممکن است که بیمار قادر به استفاده از پروتز باشد، البته تا زمانی که به سن مناسب برای ایمپلنت دندان برسد. حتی ممکن است دنتال باندینگ هم بشود امتحان کرد. برای آن هایی هم که ارتودنسی انجام داده اند، دندانپزشک از یک دندان مصنوعی به زیر بریس ها استفاده می کند تا مطمئن شود که روی فضای جایی که قرار است بعدا ایمپلنت شود، گرفته شده است. زمانی که کودک به سن مناسب رسید، دندانپزشک ایمپلنت را انجام می دهد.