چه نوع روکش دندان برای شما مناسب است؟

بیماری های تهدیدکننده دهان
بیماری های دهانی که ممکن است برایتان خطرزا باشد!
۱۳۹۶/۱۲/۱۴
مینی ایمپلنت چیست
منظور از مینی ایمپلنت ها چیست؟
۱۳۹۶/۱۲/۲۱
انتخاب روکش های دندان

انتخاب روکش های دندان

بهترین نوع روکش دندان برای دندان های شما چیست؟

آیا جدیدا به فکر روکش کردن دندان افتاده اید؟ اگر اینطور است، با خواندن مطلب زیر می توانید در انتخاب خود راحت تر تصمیم بگیرید.

روکش دندان طلا :

اگر علاقمند به روکش طلا و با دوام هستید، انتخاب خوبی برای شما می باشد. گرچه گرچه از لحاظ زیباشناسی گزینه خیلی جامع و مناسبی نیست. در بیشتر موارد، فلز از لحاظ استحکام و قدرت مطلوب تر می باشد. موادی که در آن استفاده می شود، حداقل طوریست که احتمال خرد شدن، شکستن و ترک برداشتن آن کمتر می باشد. با وجود این موارد، به خاطر رنگ همه پسندی نیست، خیلی جذاب نیست. اگر برای دندان های عقبی دهانتان می خواهید، روکش طلا بد نیست.

همه نوع روکش دندان از جنس پرسلین جذابند!

پرسلین یا روکش های دندانی تمام سرامیک گزینه های عالی از لحاظ ظاهری و دوام می باشند. یک انتخاب رایج که برای مواد روکش دندان استفاده می شود، آن هم برای زمانی که به آن ها برای دندان های جلو نیاز دارید. طوری که عین دندان های طبیعی تان می شود. تنها چیزی که به شما در تصمیم گیری برای روکش پرسلین کمک می کند. اما از لحاظ هزینه ای بین ۱۰ الی ۲۰ درصد گران تر از بقیه روکش ها می باشد.

روکش های PFM از لحاظ قیمتی مناسبند!

اگر به این دوراهی بین روکش های سرامیکی و تمام فلز رسیدید، به نظر PFM یا تاج های متصل به فلز می تواند انتخاب مناسبی باشد. این مواد معمولا به جهت این ساخته می شوند که در روکش های فلزی از بین می روند یا از لحاظ هزینه ای اگر می خواهد به صرفه تر باشد.

انتخاب روکش دندان

از لحاظ زیباشناسی، روکش های PFM به شفافی تمام پرسلین ها نیستند. با این حال، به اندازه کافی خوب هستند و بیشتر شباهت به دندان های طبیعی نسبت به روکش های تمام فلز دارند. با این حال اگر تحلیل لثه داشته باشید، لبه فلزی PFM نمایان می شود و ظاهر نسبتا طبیعی دندان را از بین می برد.

هزینه روکش را هم در نظر بگیرید!

معمولا، PFM و حتی روکش های فلزی حدود ۳۰ الی ۴۵ درصد ارزان تر از گزینه های تمام سرامیک می باشند. به خاطر همین اگر از این نمونه های درمانی دندانپزشکی استفاده می کنید، ممکن است ارزشش را داشته باشد که تاج دندانی را انتخاب کنید که حداقل برای فکر کردن به آن هم معقول و مطلوب باشد. برخی نکاتی هست که باید به آن فکر کرد و در نظر گفت، مثل نداشتن مزایای جایگزینی روکش های دندانی زیر ۵ سال. پس قبل از انجام روکش، حتما درباره انتخاب تان فکر کنید، تا هم از لحاظ هزینه ای برایتان به صرفه باشد و هم چند سالی از آن ها استفاده کنید.