مشاوره ایمپلنت دندان

مراقبت از دندان های ارتودنسی شده
مراقبت از دندان های ارتودنسی شده
۱۳۹۶/۰۸/۱۸
بایدها و نبایدهای لمینت دندان
بایدها و نبایدهای لمینت دندان
۱۳۹۶/۰۸/۲۵
مشاوره ایمپلنت تک دندان

مشاوره ایمپلنت تک دندان

قبل از انجام ایمپلنت دندان بهتر است با یک دندانپزشک زیبایی مشورت کنید!

در بحث دندانپزشکی، دندان های قوی نشانه بدنی سالم، و به طور کلی یک شیوه زندگی سالم می باشد. از دست دادن دندان نه تنها اثرات فیزیولوژیکی جدی دارد، همچنین اعتماد به نفس و کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

از دست دادن دندان : تاثیرات و علت آن

دلایل بسیاری می باشند که منجر به از دست دادن دندان می شوند. آسیب دیدگی، بیماری پریودنتال، یا پوسیدگی های عمیق. ممکن است تنها یک دندان را ازدست داده باشید، یا چندین دندان را، شامل دندان های بالایی و پایینی. بعد از افتادن یک دندان یا بیشتر، تغییراتی در حفره دهان رخ می دهد. دندان های مجاور، استخوان فک، و مفصل فک تحت تاثیر مدت زمانی که بدون دندان مانده اید، قرار می گیرند. دندان مجاور ممکن است تغییر مکان داده و نزدیک به حفره و جای خالی دندان قبلی شوند. این تغییر، باعث تغییراتی در فاصله بین دندان ها، و مسائل اکلوژن می شود. تغییرات در مفصل فک ممکن است منجر به اختلالاتی همچون درد صورت شود که در طی زمان ظاهر می شود. حتی ممکن است تحلیل استخوان در اطراف دندان از دست داده اتفاق بیفتد.

ایمپلنت دندان : آیا کاشت تک دندان هم می توان انجام داد؟

اما نگران نباشید! در دندانپزشکی و زیبایی راه حلی به نام ایمپلنت یا کاشت دندان می باشد که می تواند مشکل شما را حل کند. همانطور که قبلا درباره ایمپلنت شنیده اید، می دانستید حتی می توان سریع و راحت جای تک دندان افتاده را پر کرد؟

ایمپلنت دندان یک پیچ تیتانیومی کوچک است که به طور کامل به لثه وصل می شود، فقط جایی که ریشه دندان در آن جا قرار دارد.

مشاوره ایمپلنت دندان

به این صورت که پیچ با جراحی مستقیما به داخل فک فرستاده می شود و در آن قرار می گیرد. شکل و مواد آن برای تماس نزدیک مناسب باید باشد و در نهایت به استخوان همجوش می شود. با این اوصاف عمری طولانی نیز خواهد داشت.

بسته به شرایط دهان و استخوان های آن، روکشی که قرار است به روی پیچ قرار گیرد، ممکن است سریعا بعد از قرار دادن پیچ در لثه وصل شود. یا گاها ممکن است بعدا اضافه شود.

در هر صورت، برای بهبودی زمان می برد. پیچ به آرامی با استخوان وقف داده می شود، تا زمانی که تبدیل به جزیی طبیعی از فک و دهان شود.

ایمپلنت شما دقیقا به نظر شبیه یک دندان نرمال می رسد. هیچ کس نخواهد فهمید و حتی خودتان هم فراموش می کنید. همچنان راحت می توانید بجوید و ایمپلنت هم در طی زمان جزیی از فک می شود.

فوایدی که کاشت دندان به همراه دارد :

  • یک لبخند زیبا و طبیعی که حق همه شماست.
  • اطمینان از اینکه اینپلنت دندان تان تا ابد با شما خواهد بود. در صورتی که به خوبی از آن مراقبت کنید.
  • عملکرد کامل آن بازسازی شده است، که معنی راحتی شما می باشد.
  • تراکم استخوان حفظ خواهد شد و بخشی از ساختار یکپارچه صورت تان خواهد شد.