پروتزهای دندانی از چه جنسی می باشند؟

بلیچینگ یا سفیدکردن دندان
دنبال راه حلی برای دندان های زردتان هستید؟
۱۳۹۶/۱۱/۳۰
یونومر سیلانت شیشه ای
محافظت از دندان در برابر پوسیدگی با روشی نوین!
۱۳۹۶/۱۲/۰۷
جنس پروتزهای دندانی

جنس پروتزهای دندانی

تقریبا خیلی وقت است که برای دندان های از دست رفته، از دندان های حیوانات و بخش هایی از استخوان های آن ها استفاده می شود. جرج واشنگتون پروتزهای دندانی اش از جنس دندان های انسانی، دندان های گاو و آرواره فیل می باشد.

دندان های مصنوعی یا پروتزهای دندانی چه مزایایی دارند؟

دندان های مصنوعی یا پروتزهای دندانی معمولا انواع مختلفی از پرسلین و رزین می باشند. پرسلین هنوز هم در بسیاری از خدمات دندانپزشکی کاربرد دارد. از جمله :

مواد سرامیکی که از جنس شیشه ای مانند می باشند، مثل پرسلین که شفافیت آن مثل ظاهر طبیعی که مینای دندان دارد، می باشد. حتی می تواند با رنگ دندان های دیگر هماهنگ و ست شود.

دندان های از جنس پرسلین به نظر شبیه دندان های طبیعی هستند. به خاطر همین راحت تر می توان انتخاب کرد.

پروسه گرمایشی آن برای سخت کردن دندان های مصنوعی استفاده می شود تا عمر طولانی تری داشته باشند.

عیب اصلی پروتزهای از جنس پرسلین این است که براحتی می شکنند. پرسلین بهتر است برای ست کامل دندان های مصنوعی استفاده شود تا این که برای بخشی از دندان های دهان استفاده می شود.

جنس پروتز های دندانی

آیا تکنولوژی جدیدی در دندانپزشکی زیبایی ، روی دندان های مصنوعی صورت گرفته؟!

اخیرا آکریلیک رزین هم به عنوان موادی برای دندان های مصنوعی استفاده شده است. بر اساس مطالعه ای که توسط انیستیتوی ملی سلامت (NIH) انجام شده است، تحقیقات نشان داده است که از تکنیک جدیدی برای ساخت پروتز دندان استفاده شده که از تزریق یک کامپوزیت رزین هایبرید استفاده می کنند.

این روش کم هزینه تر از پرسلین هم می باشد، و از لحاظ وزنی هم سبک تر می باشد. فقط عیب آکریلیک در دندانپزشکی زیبایی این است که سریعتر از پرسلین لک می گیرند و به خاطر همین از لحاظ ظاهری خیلی تغییر می کنند. پروتزهای ساخته شده از آکریلیک رزین هر ۵ الی ۱۰ سال یک بار نیاز به تعویض پیدا می کنند. اما هنوز هم از جنس های پلاستیکی که در گذشته استفاده می شده است، بادوام ترند.