ارتودنسی معجزه نظم و زیبایی دندان

ایمپلنت و حقایقی باور نکردنی آن
ایمپلنت و زندگی افسانه ای
2016/12/25
اصلاح طرح لبخند به سبک هالیوود
ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی
2016/12/28
ارتودنسی شفاف و مزایای آن

ارتودنسی شفاف و مزایای آن

ارتودنسی شفاف یک شاخه تخصصی از دندانپزشکی می باشد که در تشخیص, جلوگیری و بی نظمی دندان  فعالیت میکند.

ارتودنسی شفاف شامل ارتوپدی فکی-دندانی که برای رفع و اصلاح مشکلات مربوط به فک می باشد , کاربرد دارد.

انسان هزاران سال پیش  در تلاش برای منظم کردن دندان های خود بوده اند , حدود سال ۱۹۰۰ زمانیکه ارتودنسی شفاف یا ارتودنسی نامرئی هنوز وارد دندانپزشکی زیبایی نشده بود. اگرچه ارتودنسی شفاف اغلب برای بهبود ظاهر صورت انجام شده و بیشتر جنبه زیبایی دارد اما عملکرد خوبی نیز در اصلاح نظم دادن به دندان ها نیز دارد. تراز کردن درست دندان ها به طوری که آسیبی به آنها وارد نکند.

صاف کردن دندان های کج و نامنظم و رفع مشکلات فک بالا و پایین از مزایای ارتودنسی می باشد. امروزه در روش دندانپزشکی زیبایی برای رفع ظاهر نازیبا ارتودنسی , از روش نوینی به نام ارتودنسی نامرئی استفاده می شود.

ارتودنسی در کودکان در سن هفت سالگی معمولا توسط دندانپزشکان توصیه می شود. چرا که به علت رشد دندان ها و فک قبل از این سن نمی توان تصمیم نهایی گرفت. طبق تحقیقات انجام شده در انجمن ارتودنتیست امریکا, بهتر است همه کودکان در سن هفت سالگی حتما یکبار به دندانپزشکی جهت بررسی فک خود مراجعه کنند.

ارتودنسی معجزه نظم و زیبایی دندان

زمانی که دندان های یک کودک دچار کجی و نامنظمی شده باشد, پزشک با بررسی اندازه دندان ها و سرعت رشد آنها,  پروژه ارتودنسی را اندازه گیری می کند و قالب خوبی برای منظم کردن دندان ها تنظیم می شود. تعیین دوره درمان و اندازه گیری پیشرفت درمان توسط پزشک تشخیص داده می شود.

ارتودنسی درمانی مختص دوران نوجوانی نیست و بسیاری از بزرگسالان نیز حتی در سنین بالا از این درمان بهره مند می شوند.پس بهتر است ابتدا کمی در مورد دندان ها توضیح دهیم. دندان ها در بسیاری از افراد در زاویه درست و فاصله مناسب از هم رویش نمی کنند. در بعضی افراد دندان ها ممکن است خیلی نزدیک به هم یا روی هم رویش پیدا کنند و بدین ترتیب نامرتب و شلوغ خواهند بود.

http://www.encyclopedia.com/