اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند, اصلاح طرح لبخند لثه ای, طرح لبخند دندان, هزینه اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند, اصلاح طرح لبخند لثه ای, طرح لبخند دندان, هزینه اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند , طرح لبخند دندان , اصلاح طرح لبخند لثه ای فرآیندی است که از طریق آن ظاهر لبخند از طریق روش های دندانپزشکی زیبایی همچون بلیچینگ ، سفید کردن دندان ، روکش ونیر ، پر کردن ، لامینت ، روکش ، جراحی لثه ، مرتب کردن دندان ها با ارتودنسی و یا پل اصلاح شده و بهبود پیدا می کند .

طرح لبخند دندان می تواند ظاهر خراشیده، ترک خورده یا تغییر رنگ داده دندان ها را توسط متخصص ارتودنسی ترمیم کند، وضعیت گاز گرفتن دندان ها را اصلاح نماید و عضلات کنترل کننده حرکت های فک را به حالت طبیعی باز گرداند . هدف اصلاح طرح لبخند دندان شما با در نظر گرفتن ویژگی های صورت، نوع پوست، رنگ مو، دندان ها، بافت لثه و لب ها به صورتی است که بتوان به یک لبخند ایده آل دست پیدا کرد .

 طرح لبخند دندان با توجه به خواسته های منحصر به فرد بیمار انجام می شود و دندان پزشک درباره طراحی لبخند مورد نظر و نیز آنچه درباره وضعیت فعلی لبخند از نظر شما خوشایند نیست ، با شما در مورد ارتودنسی دندان ، جرم گیری دندان  و دیگر روش های زیبایی لبخند صحبت خواهد کرد. پوسیدگی دندان ، لک شدن ، تغییر رنگ و جابجایی محدود دندان ها همگی دلایل خاص داشته و ناراحت کننده هستند ، ولی با این وجود معمولاً امکان درمان آنها در چند جلسه ملاقات با ارتودنتیست وجود دارد.

فرایند رشد و درآمدن دندان‌ها از لثه می‌تواند به طور طبیعی به اشکال مختلفی صورت گیرد و با برخی تغییرات طبیعی همراه باشد که منجر به کوتاه‌تر شدن طول دندان‌ها نسبت به حالت معمول و لثه‌ای شدن طرح لبخند می‌شود ، و نیاز به اصلاح لبخند لثه ای می باشد .

اصلاح طرح لبخند چیست ؟

معمولاً سوالی که در رابطه با درمان لبخند لثه ای مطرح می شود این است که « چه ویژگی ها و مسائلی را درباره لبخند خود دوست ندارید ؟ » صحبت کردن درباره این ویژگی ها با دندانپزشک زیبایی می تواند یک ایده روشن درباره آنچه به دنبال بهبود آن از طریق طراحی طرح لبخند خود هستید و اصلاح طرح لبخند لثه ای ، را در اختیار شما قرار دهد.

برخی از این ویژگی ها به شرح زیر هستند :

رنگ دندان :

 اگر شما به خاطر تغییر رنگ دندان های خود در نتیجه افزایش سن، نوع رژیم غذایی یا نوشیدنی های مصرفی، یا عوامل متعدد دیگری که باعث زرد شدن رنگ دندان ها می شوند ناراحت هستید، اصلاح طرح لبخند می تواند ظاهر دندان های شما را به صورت دلخواه ترمیم کند . سفید کردن دندان با لیزر می تواند رنگ دندان های لک شده را اصلاح کند و اگر برای رفع مشکل نیاز به درمان های پیشرفته تر دندان پزشکی وجود داشته باشد، امکان استفاده از روکش ونیر پرسلاین، روکش کردن دندان ، یا ایمپلنت دندان (کاشت دندان) نیز وجود دارد.

تراز کردن دندان ها :

 اگر دندان های شما با یکدیگر تراز نیستند می توان دندان ها را به نحو صحیح از طریق درمان های ارتودنسی همچون ارتودنسی نامرئی اقدام به ردیف کردن دندان ها نمود و وضعیت قرارگیری آنها را در دهان اصلاح نمود . برای این کار همچنین ممکن است نیاز به روکش ونیر نیز وجود داشته باشد تا به طرح لبخند دندان مناسب و لبخندی زیبا دست پیدا کنید .

فضای خالی بین دندان ها :

 برای اصلاح دندان هایی که فضای خالی بین آنها وجود دارد می توان از مجموعه متنوعی از راهکارها و روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده کرد .

روش اصلاح طرح لبخند لثه ای

هر دهان دارای ویژگی های منحصر به فرد برای خود است و درک این ویژگی ها می تواند به ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی مناسب به هر بیمار کمک کند . معمولاً، فرآیند اصلاح طرح لبخند دندان می تواند ترکیبی از روش های زیر باشد:

باندینگ دندان

باندینگ دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی مطمئن و بی خطر است که برای بهبود ظاهر خراشیده، ترک خورده، یا تغییر رنگ داده دندان ها به منظور اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. از باندینگ دندان همچنین می توان برای حذف فضاهای خالی بین دندان ها و نیز تغییر اندازه یا شکل دندان ها استفاده کرد . این روش درمانی در کمتر از یک ساعت کامل می شود .

سفید کردن دندان یا بلیچینگ

بلیچینگ یا سفید کردن دندان یکی از روش های متداول دندان پزشکی زیبایی است که برای بیمارانی که به دنبال داشتن لبخند براق با صرف زمان بسیار کم هستند، مناسب می باشد . برای اطلاع دقیق از هزینه سفید کردن دندان می‌توانید با پزشک مشورت نمایید.

ونیر پرسلاین, ونیر پرسلین

ونیر پرسلاین, ونیر پرسلین که تحت عنوان « ارتودنسی فوری » نیز شناخته می شود قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات و ترمیم زیبایی دندان برای اصلاح طرح لبخند دندان را در یک لحظه دارد . این نوع روکش بر روی دندان های شما قرار می گیرد و به این ترتیب مشکلات ظاهری آنها همچون خراشیدگی، کجی، و تغییر رنگ را پنهان می کند . فقط در طول دو جلسه درمانی، روکش ونیر پرسلاین می تواند به شما یک لبخند جدید زیبا و خیره کننده هدیه دهد.

پر کردگی به رنگ دندان

استفاده از پر کردگی هم رنگ دندان جذاب تر و ایمن تر از روش های قدیمی است که در آنها از فلز برای پر کردن دندان ها استفاده می شود . امروزه می توان پر کردگی های فلزی قدیمی دندان را با مواد کامپوزیت دندانی سفید جایگزین کرد و به این ترتیب طرح لبخند دندان شما را زیباتر کرد .

براکت های نامرئی

استفاده از براکت ها و بریس نامرئی یک روش آسان و بسیار موثر برای بیمارانی است که به دنبال اصلاح وضعیت قرار گیری دندان های خود هستند و نمی خواهند دیگران از تحت درمان بودن آنها مطلع شوند. 

براکت های قدیمی

در صورتی که بیمار به دنبال روش های اصلاح طرح لبخند با درمان ارتودنسی ارزان تر باشد می توان از براکت های نوع قدیمی نیز برای وی استفاده کرد . فرآیند درمان با براکت های قدیمی در حدود ۲ سال کامل شود و این مدت زمان تقریباً برابر با زمان مورد نیاز برای درمان در هنگام استفاده از براکت های نامرئی است. 

درمان طرح لبخند دندان

قبل از برنامه ریزی درمان طرح لبخند و تقبل هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای ، لازم است که ابتدا شرایط سلامت دهان بیمار بررسی شود. در عمل هیچ مجموعه قواعد مشخصی برای اصلاح طرح لبخند از قبل وجود ندارد و شرایط درمان با توجه به وضعیت بیمار و خواسته های وی بطور کاملاً سفارشی تعیین می شود. برای انجام این کار دندان پزشک زیبایی وضعیت دندان ها، لثه ها، ساختار نگهدارنده دندان ها و نیز شرایط گاز گرفتن (جفت شدن) دندان ها را بررسی می کند تا مناسب بودن فرد برای اصلاح طرح لبخند دندان را مشخص کند ، تا لبخند زیبایی داشته باشید . اگر شما هر گونه مشکلی در ارتباط با سلامت دهان خود از قبل دارید، لازم است که این مشکل را قبل از شروع درمان با دندانپزشک خود در میان گذارید.

بسیاری از دندان پزشکان زیبایی از تکنولوژی های پیشرفته برای ارائه یک تصویر کلی به بیمار از انتظارات موجود برای اصلاح طرح لبخند لثه ای استفاده می کنند. در این رابطه تکنولوژی های شبیه سازی نرم افزاری وجود دارد که می تواند یک ایده و طرح کلی از آنچه پس از تکمیل درمان به نظر خواهد رسید، در اختیار بیمار قرار دهد. علاوه بر نرم افزارهای کامپیوتری، همواره به شما پیشنهاد می شود عکس هایی قبل و بعد از اصلاح طرح لبخند خود تهیه کنید تا به این ترتیب بتوانید تفاوت ایجاد شده در طرح لبخند خود را با توجه به نوع فعالیت های دندان پزشکی زیبایی انجام شده متوجه شوید .

هزینه و قیمت اصلاح طرح لبخند

بسته به نوع درمان لازم برای رسیدن به اهداف مورد نظر هزینه اصلاح طرح لبخند متفاوت می باشد . با توجه به این که درمان مورد نیاز با توجه به خواسته های هر بیمار به صورت سفارشی انجام می شود ، دندان پزشک زیبایی می تواند به شما یک ایده درباره هزینه های درمان پس از ارزیابی دقیق ویژگی های مورد نظر در طرح لبخند ارائه دهد . علاوه بر این وجود هر گونه مشکلات سلامت دهانی که نیاز به درمان قبل از اصلاح طرح لبخند داشته باشد نیز می تواند بر قیمت اصلاح طرح لبخند تاثیر گذارد ، هر چند این درمان ها برای اصلاح موفقیت آمیز طرح لبخند لازم و ضروری هستند. موسسه ارائه دهنده خدمات بیمه ممکن است بخشی از هزینه لامینت دندان و یا هزینه های مربوط به روش های دندانپزشکی را پوشش می دهد و به همین خاطر لازم است شما قبل از شروع درمان درباره این موضوع با موسسه بیمه خود صحبت نمایید .

اصلاح طرح لبخند دندان به منظور حصول لبخند زیبا برای بیمار صورت می گیرد ، که شامل روش های درمانی مورد نیاز برای سلامت دندان ها می باشد ، این روش ها ممکن است شامل جراحی در صورت نیاز برای ترمیم دندان نیز باشد . دندانپزشک ابتدا انتظارات شما را برای طرح لبخند مورد نظرتان بررسی می کند و سپس اقدام به درمان مناسب برای این منظور می کند. حصول نتیجه مناسب تا حد زیادی بستگی به مهارت و تجربه دندانپزشکتان در این زمینه دارد.

partner-header