مراقبت از دندان پس از حمله قلبی
مراقبت از دندان پس از حمله قلبی در دندانپزشکی زیبایی
2017/01/02
جایگزین کردن لمینت به جای اردتودنسی
جایگزین کردن لمینت به جای اردتودنسی
2017/01/04
انواع لامینیت و تفاوت آن ها

انواع لامینیت و تفاوت آن ها

لامینیت دندان درمانی نوین برای رفع بد رنگی , نامنظمی و هم چنین فواصل بین دندان ها به کار میرود. در اغلب موارد برای بهبود ظاهر دندان ها و جلوگیری از وخامت بیشتر لامینیت مورد استفاده قرار میگیرد .

امروزه به دلیل آسیب هایی که به دندان وارد می شود بسیاری از افراد احساس ناراحتی نسبت به چهره خود دارند. اما خوشبختانه علم پیشرفته امروزی , برای هرکدام از این آسیب ها راه حل های گوناگونی ارائه داده است . این متد نوین که لامینیت نامیده می شود پوسته نازکی است که بر روی دندان شما قرار داده می شود. این پوسته از مواد مختلفی اعم از کامپوزیت, مواد آکریلی و سرامیکی ساخته شده است که نصب این لامینیت ها , دندان هایی مرتب و درخشان را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

چه تفاوتی بین نوع سرامیکی و کامپوزیتی می باشد؟

طول عمر و میزان استحکام  نوع سرامیکی بیشتر بوده و این نوع لامینیت در لابراتور دندانپزشکان ساخته می شود . از این رو بررای ساختن این نوع لامینیت, دندانپزشک زیبایی بعد از تراشیدن مینا این قالب را تهیه میکند .در نوع کامپوزیتی لامینیت ها مستقیم توسط دندانپزشک روی دندان ها قرار داده می شود و نیازی به تراشیدن مینا نیست. بهتر است بدانید که در نوع سرامیکی,  ثبات رنگ نیز همانند استحکام نسبت به نوع کامپوزیتی بیشتر می باشد . نوع آکریلی کوتاه مدت و در واقع فوری می باشد که قاعدتا عمر کم و کیفیت نامطلوبی را هم دارد.

انواع لامینیت و تفاوت آن ها

چه افرادی نمی توانند این روش را استفاده کنند؟

افرادی که بهداشت خوبی ندارند و یا دچار بیماری های لثه ای و یا پوسیدگی شدید دندان می باشند .جالب است بدانید بر اساس تحقیقات افرادی که پوسیدگی شدید دندان و یا کوتاهی دندان دارند مجاز به استفاده نمی باشند. برای کسانی که دندان های نامرتب دارند ممکن است  اولین پیشنهاد دندانپزشک شان ارتودنسی شفاف یا ارتودنسی نامرئی باشد .

منبع سایت

https://www.animated-teeth.com/porcelain_veneers/t1_porcelain_veneers.htm