ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی

ارتودنسی شفاف و مزایای آن
ارتودنسی معجزه نظم و زیبایی دندان
2016/12/26
با ارتودنسی نامرئی خیالتان راحت باشد
با ارتودنسی نامرئی خیالتان راحت باشد
2016/12/30
اصلاح طرح لبخند به سبک هالیوود

اصلاح طرح لبخند به سبک هالیوود

ایمپلنت یکی  از معروف ترین روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد. ایمپلنت در دو مدل انجام میشود.

درونی( در استخوان): این نوع شایع ترین ایمپلنت می باشد. انواع مختلف آن شامل پیچ, مهره و غیره  می باشد که درون فک قرار گرفته می شود. هر ایمپلنت به جای یک یا چند دندان استفاده می شود. این نوع ایمپلنت جایگزین مناسبی برای بیمارانی که دندان مصنوعی دارند یا جای خالی دندانها ناراحتشان کرده است ,استفاده می شود.

کاشت بر روی دندان: این نوع کاشت بر بالای فک قرار میگیرد به عبارتی روی استخوان فک نصب میشود. این روش برای افرادی که نمی توانند دندان مصنوعی استفاده کنند , کاربرد دارد.

ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی

آیا شما کاندید مناسبی برای ایمپلنت دندان هستید؟

بهترین و مناسب ترین افراد برای کاشت دندان کسانی هستند که از سلامت دهان و دندان برخوردار باشند. استخوان خوب و کافی برای حمایت کردن از کاشت دندان جزو نیازهای ضروری این نوع کاشت می باشد. و افرادی که لثه سالم و عاری از بیماری پریودنتال دارند یکی از بهترین کاندید ها محسوب می شوند.

کاشت دندان به طور عمیق در بافت لثه و استخوان زیرین قرار میگیرد.این نوع کاشت، روبرو شدن با  مشکلات بی دندانی را بسیار آسان کرده است. از دست دادن یک یا چند دندان، مشکلی است که برای بسیاری از انسانها سخت و حتی غیرقابل تحمل است، اما به دلایل متعدد احتمال روبرو شدن با عارضه ی بی دندانی وجود دارد. مشکلی که تا چندی پیش راهی جز استفاده از دندان های مصنوعی نداشت. این دندان ها به دلیل شکل ظاهری و مشکلات دیگری که داشت، رضایت مریض را جلب نمی کرد. 

علت گرانی قیمت کاشت دندان به نسبت سایر درمانهای سنتی دندانپزشکی ، هزینه فیکسچر ( بخش کاشتنی انواع ايمپلنت دنداني ) و قطعات پروتزی ( اباتمنت اصلی و بعضا موقت، آنالوگ، پیچ اباتمنت ) و… که به هزینه لابراتواری چند برابری پروتز ( روکش ایمپلنت ) نسبت به روکش دندانهای عادی اضافه میشود، میباشد.

https://www.perio.org/consumer/dental-implants