دندانپزشکی زیبایی یا دندانپزشکی ترمیمی؟

جایگزین کردن لمینت به جای اردتودنسی
دندانپزشکی زیبایی و همه حقایق آن
2016/12/10
مراقبت از دندان پس از حمله قلبی
حقایقی شگفت انگیز از ایمپلنت های دندانی
2016/12/12
انواع دندانپزشکی زیبایی مدرن

انواع دندانپزشکی زیبایی مدرن

 دندانپزشکی زیبایی نیاز به چشم تیز بین, درک کاملی از آناتومی دندان و تسلط برروی مواد پزشکی دارد. قبل از هرچیز, دندانپزشک زیبایی می بایست ارتباط دقیق و خوبی با تکنسین آزمایشگاهی (یک مهره مهم در تحقق لبخند هر فرد) خود داشته باشد.

هرچند که دندانپزشکی زیبایی به عنوان تخصص در حرفه دندانپزشکی شناخته نشده است اما سالهای زیادی صرف مطالعه در این زمینه شده تا به بالاترین استاندارهای ممکن در زیباسازی دندان, اصلاح طرح لبخند و… دسترسی پیدا کنیم. کاشت دندان و یا از بین بردن مشکلات دندانی بسیار برای همه آشنا است و ممکن است پیچیدگی های خیلی زیادی هم نداشته باشد.

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

به طور کلی, دندانپزشک زیبایی را می توان یک دندانپزشک ترمیمی نامید که به طور گسترده مفاهیم طراحی اصلاح لبخند و سایر موارد را مورد مطالعه قرار می دهد. درواقع این علم کمک میکند تا به بهترین شکل ممکن یک اثر هنری رو برروی لبخند شما تعریف کرد. دندانپزشکان زیبایی اغلب به سازمان های حرفه ای که ادامه تحصیل و دسترسی به متدهای نوین را فراهم می کنند, ارتباط  دارند.

دندانپزشکی زیبایی یا دندانپزشکی ترمیمی؟

چه تفاوتی بین علمی دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی ترمیمی وجود دارد؟

در حالی که یکسری شباهت ها در این دو رشته قرار دارد مانند اینکه هردو ایمپلنت و روکش های دندانی را در کار خود استفاده می کنند, تفاوت اصلی آن, در سطح تخصص است. علم زیبایی فراتر از ترمیم و حل مشکلات دندانی رفته و به دنبال رسیدن به ایده آل ترین تعریف زیبایی از جانب بیمار است. این روش شامل سطح بالایی از ظرافت با کوچکترین جزئیات همراه است که می توان برای میزان دقت این علم , تعداد دندان هایی که می بایست در یک لبخند خاص نمایش داده شود را مثال زد.

در طی مراحل مشاوره با دندانپزشک زیبایی خود به مسایلی از قبیل جزئیات اصلاح طرح لبخند خود و قسمت هایی که در لبخندتان دوست دارید و یا دوست ندارید بپردازید تا نکته مبهمی در نوع کار شما وجود نداشته باشد.

http://www.deardoctor.com