روش های مختلف دندانپزشکی زیبایی
چهره ای زیبا و خندان با کاشت ایمپلنت
2016/12/18
روش های مختلف دندانپزشکی زیبایی
مدرن ترین روش های دندانپزشکی زیبایی
2016/12/20

دندان های سالم برای زندگی سالم

برای حفظ سلامت دندان خود و خانواده علت های زیادی وجود دارد.لذت بردن از لبخند درخشان اعضای خانواده یکی از ارزش های زندگی محسوب می شود. مزیت دندان سالم , جویدن خوب غذا می باشد و غذای سالم باعث سلامت جسمی فرد می شود. در نتیجه این نکته به ذهن می رسد که نداشتن سلامت دندانیمناسب بسیار در سلامت یک فرد تاثیرگذار می باشد.

تحقیقات جدید نشان می دهد که بیماری های لثه می تواند به مشکلات دیگر در بدن, از جمله افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی منجر شود. اما خوشبختانه , راه های ساده ای برای سالم نگه داشتن دندان ها از سنین کودکی تا بزرگسالی وجود دارد. به طور مثال:

با وجودگام های بلندی که در پیشگیری از دندان صورت گرفته است, اما یک چهارم کودکان قبل از رفتن به مدرسه دچار پوسیدگی دندان می شوند لذا می بایست برای حفظ سلامت دندان ,مراقبت های لازم را از سنین کودکی شروع کرد.نیمی از کودکان و نوجوانان بین سن ۱۲ تا ۱۵ سالگی دچاره حفره های دندانی میشوند. از نظر دندانپزشکی زیبایی شروع مراقبت های دهانی با دیدن اولین دندان در دهان کودک می بایست شروع شود که معمولا درسن ۶ ماهگی این اتفاق رخ می دهد.

رئیس انجمن دندانپزشکی آمریکا,  در سنین کم که کودک قادر به تمیز کردن دندان های خود نمی باشد بهتر است والدین دائم با یک پارچه تمیز و مرطوب و یا یک برس بسیار نرم دندان های پاک کنند. در دو سالگی کودک قادر به مسواک زدن می باشد و بهتر است به کودک در این سن اجازه اینکار داده شود هرچند می بایست نظارت بر روی عملکرد او صورت بگیرد.

دندان های سالم برای زندگی سالم

استفاده به اندازه از فلوراید در سلامت دهانی بسیار موثر است. اما توجه داشته باشید که بیش از حد از فلوراید استفاده نکنید. بزرگترین پیشرفت در بهداشت دهان و دندان فلوراید است که باعث تقویت مینای دندان شده و روند پوسیدگی دندان ها را کاهش می دهد. بسیاری از خمیر دندان ها و دهان شوی ها حاوی فلوراید می باشد. دقت کنید که میزان مصرف در کودکان حتما باید کنترل شده مصرف شود چرا که ممکن است لکه های سفید برروی دندان ایجاد کند.

http://www.webmd.com/oral-health/features/healthy-teeth-tips#1