دندانپزشکی زیبایی, طوفانی در زیباسازی
دندانپزشکی زیبایی, طوفانی در زیباسازی
2016/12/21
جایگزین کردن لمینت به جای اردتودنسی
ارتودنسی نامرئی هدیه ای مناسب برای شاد زیستن
2016/12/24
سوالاتی درباره لمینت دندان

سوالاتی درباره لمینت دندان

درباره لمینت دندان همه می دانید که صفحاتی هستند از جنس کامپوزیت که بدون تراش و با حداقل آماده سازی سطح بیرونی دندان های جلو قرار می گیرند .

معمولا زمانی لمینت دندان را استفاده می کنند که دندان بد رنگ شده باشد یا اینکه تغییر شکل داده باشد. اما در این بین سوالاتی ذهن بیمار و یا مراجعه کننده را درگیر خواهد کرد. در ادامه بررسی می کنیم :

زمانی که لمینت دندان انجام می شود، چه اتفاقی می افتد؟ آیا پوسیدگی دندان ممکن است در آینده پیش بیاید؟

یکپارچگی دندان های روکش شده یا لمینت شده تنها زمانی به خطر می افتد که با دندان های داخلی پیوند می خورد. پوسیدگی زیادی رخ نمی دهد تا زمانی که به طور منظم دندان ها را نخ دندان کشیده و مسواک به همراه خمیردندان را فراموش نکرده باشید. به طور کلی، مشاوره خوبی که در حوزه دندانپزشکی می توان در این باره داد این است که مصرف قند را کم کنید و تعداد وعده های غذایی تان را طوری تنظیم کنید که از پوسیدگی دندان جلوگیری کنید.

سوالاتی درباره لمینت دندان

طول عمر لمینت دندان است که چقدر می باشد؟

شاید دغدغه بعضی این باشد که ممکن است لمینت از دندان جدا شود یا اینکه به مرور پوسیده شود، اما اگر درست نصب شده باشد نگرانی درباره جدا شدن لامینیت دندان نخواهد بود. این روکش ها بین ۷ تا ۲۰ سال عمر دارند. در حالی که خود لمینت مصنوعیست و زنده نیست، اما دندان یا دندان هایی که به آن ها وصل شده است، یا بافت های لثه که زنده هستند و طبیعی، ممکن است تغییر کنند.

به طور مثال، بافت لثه پوششی روی ریشه دندان می باشد. اگر لمینتی هم در بیاید معمولا می تواند متصل شود یا اینکه جایگزین شود. 

اگر به طور مثال دندان های بالایی تان لامینت شده باشد، تفاوت رنگ بین دندان های پایینی دیده می شود؟

به طور قطعی این یک فاکتور بسیار مهمی است که در زمان ارزیابی و طراحی لبخند روی آن بحث می شود و به اینصورت همه چیز منطبق و به خوبی درخواهد آمد. بعضی از بیماران هم دندان های پایینی را سفید می کنند(بلیچینگ) تا از تطبیق بهتر آن مطمئن شوند.

آیا لامینت دندان با نوشیدنی هایی مثل چای، قهوه و غیره لک می شود؟ 

باید بگوییم که هیچ لکی نمی گیرند. گرچه اگر دندان های شما زمینه لک شدن را داشته باشند، باید سعی کنید که این عادت های چای خوردن و غیره را کم کنید. پس با مراقبت های بهداشتی دهان و دندان احتمال این موضوع را کم کنید.