همه چیز درباره ارتودنسی نامرئی

اصلاح طرح لبخند ارزشش را دارد؟
2016/11/29
از سلامت دهان خود چه می دانید؟
سفید کردن دندان و راه های پزشکی برای رسیدن به آن
2016/12/01
بهترین مواد غذایی برای دندان

بهترین مواد غذایی برای دندان

ارتودنسی نامرئی این امکان را امروزه به وجودآورده است تا افراد از سبک اردتونسی سنتی رها شده و با اعتماد به نفس بیشتری برای اینکار اقدام کنند.

اردتونسی اغلب برای حالت دادن به دندان های منحرف و بد شکل استفاده می شود. در حالیکه این مشکلات در اواخر دوران کودکی فرد حل می شود اما در بعضی موارد بزرگسالان هم در سنین بالا به ارتودنسی نیاز پیدا می کنند. به طور سنتی, از اردتونستی فلزی درمشگلات دندانی استفاده میشد که امری بسیار ناراحت کننده و به طورکلی ناخوشایند بود. خوشبختانه, امروزه گزینه های دیگری در دسترس افراد قرار گرفته است تا با اردتونسی فلزی برای همیشه خداحافظی کنند.

ارتودنسی نامرئی جایگزین مناسبی برای نوع فلزی و قدیمی آن می باشد. در واقع به جای اینکه از اردتونسی قدیمی که در مقابل دندانهای شما قرار میگرفت و امکان دیده شدن آن برای تمامی اطرافیانتان بسیار زیاد بود .ولیکن با متد جدید و نامرئی این ارتودنسی در پشت دندان ها قرار میگیرد و دیگر توسط کسی حتی خوده شما هم دیده نمیشود. این نوع ارتودنسی صد در صد قابل تنظیم می باشد تا بتوانید براحتی فاصله بین دندان هایتان را کنترل کنید و با اعتماد به نفس بسیار بالایی لبخند بزنید.

روند درمان برای گذاشتن این نوع ارتودنسی با راهنمایی گرفتن و مشاوره از متخصص اردتونسی صورت میگیرد.

همه چیز درباره ارتودنسی نامرئی

دیگر مزیت ارتودنسی نامرئی متحرک بودن آن است، بنابراین بیمار می‌تواند با خیال آسوده هر چه دلش می‌خواهد بخورد و دندان‌ها را بدون مشکل مسواک بزند و از نخ دندان استفاده کند. ارتودنسی نامرئی بسیار راحت است و چون در ساخت آن از فلز استفاده نمی‌شود، هیچ خراش یا زخمی داخل دهان ایجاد نمی‌شود. دیگر فایده عدم استفاده از فلز یا سیم این است که بیمار معمولاً زمان کمتری را برای تنظیم ارتودنسی در مطب پزشک سپری می‌کند. با تقبل هزینه ارتودنسی نامرئی این امکان را برای بیمار فراهم می‌کند تا برنامه درمانی خود را از زمان شروع مشاهده و دنبال کند و وضعیت مرتب شدن دندان‌ها را با قبل مقایسه کند.