ارتودنسی دندان در بزرگسالان

علائم و نشانه های دندان عقل نهفته
آیا دندان عقل نهفته نیاز به جراحی دارد؟
2018/02/08
آموزش مسواک زدن و نخ دندان کشیدن
به کارگیری دندانپزشکی زیبایی در کودکان از خانه
2018/02/15
ارتودنسی بزرگسالان چیست

ارتودنسی بزرگسالان چیست

درمان ارتودنسی در کودکان یا چه بزرگسالان تفاوتی نمی کند. بلکه در امکانات و تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرد، فرق هایی دارند.  درمان ارتودنسی در کودکان می تواند از سنین ۶ یا ۷ سالگی شروع شود.

مهم این است که توجه داشته باشید درمان اولیه همه مشکلات ارتودنسی دندان را حل نمی کند، با اینکه ممکن است در موارد خاصی خیلی کمک کند. دوموردی که نیاز به مداخله زودهنگام برای ارتودنسی دارند، کراس بایت و پروترودینگ می باشد. کراس بایت منظور شرایطیست که فک به درستی و در جهت خودش رشد نمی کند. دندان های جلو به دلیل جلوزدگی ممکن است دچار شکستگی، یا آسیب در اثر تصادف شوند، مثل افتادن.

مزایای ارتودنسی چه می باشد؟

مداخله زودهنگامی که برای دندان ها صورت می گیرد، در واقع به رشد صحیح فک کودک هم کمک می کند. با درمان اولیه و زودرس می توان از آرک های دندانی و یا فکی جلوگیری کرد تا در جای صحیح خود قرار گیرند.

ابزار کاربردی برای فیکس کردن و یا بهبود مشکلات دندانی در ارتودنسی به کار گرفته می شود. اکثر درمان ها معمولا نیاز دارند که بعدا انجام شوند، اما ممکن است زمان کوتاهتری را در برداشته باشند.

بریس های کودکان از زمان گذشته تا چند دهه پیش خیلی پیشرفت کرده اند. این تکنولوژی راه را راحت تر و ساده تر کرده است، حتی بریس هایی را برای بزرگسالان دارد که بعد از درمان چهره ای جذاب به آن ها می دهد. این بریس ها هم چنین مقرون به صرفه می باشند، و برای بسیاری از کودکان هم می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

ارتودنسی بزرگسالان چیست

مراقبت از دندان ارتودنسی شده :

مراقبت های بهداشتی مرتب و خوب از بریس های کودکان و دیگر ابزار دندانپزشکی بسیار مهم می باشد. سه الی ۴ بار در روز، کودک باید دهان و دندان هایش را با مایع دهانشویه شستشو دهد. همچنین برای پاکسازی هرگونه غذایی لای دندان باید مسواک بزند. هر شب قبل از خواب نخ دندان بکشد و با فلوراید دهان را شتسشو دهد تا دندان های محکم و سالم داشته باشد.

با نخ دندان کشیدن و مصرف دهانشویه به صورت روزانه، پلاکی بروی دندان یا لای لثه ها نمی ماند. اگر باز هم نیاز به مراقبت می بینید، می توانید از دندانپزشک خود سوال کنید.

هر۶ ماه یکبار کودک را برای بررسی دندان هایش نزد دندانپزشک ببرید. دندانپزشک می تواند با دقت بیشتر دندان ها را بررسی کرده و در صورت وجود هرگونه مشکل دندانی شما را رتشیخص داده و در درمان آن، کمکتان کند.