آیا روکش کامپوزیت خوب است؟

جراحی لثه یا پریودنتال
جراحی لثه چه موقع لازم است؟
2018/10/25
دنتال این لی چیست
بهترین نوع مواد پرکردنی چیست؟
2018/11/01
مزایای روکش کامپوزیت

مزایای روکش کامپوزیت

روکش های کامپوزیت : عملکرد و زیبایی

آیا یکی از دندان های عقبی تان با روکش ترمیم شده است، اما نمی خواهید یکی از روکش های از جنس طلا یا متال (فلز) باشد؟

در صورتی که مشکل این باشد، پس روکش های کامپوزیت برای شما بهترین انتخاب هستند، روشی که هر متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی پیشنهاد می کند. با مواد کامپوزیت می توان آن ها را با شکل دندان های طبیعی یکی کرد. به گفته متخصص دندانپزشک زیبایی هدف از این کار، کمک به بهبود عملکرد دهان و تا حد ممکن سالم بودن آن است، باز هم با این حال بسیار عالی به نظر می رسد!

روکش های کامپوزیت چه مزایایی دارند؟

متریال کامپوزیت در روکش دندان استفاده می شود تا دوام آن ها را بیشتر کند. نکته ای که هر دندانپزشک زیبایی در رابطه با هر روکش دندان آن را ذکر می کند. این کار روکش های کامپوزیت برای قرارگیری روی دندان های عقبی را به یک ایده آل تبدیل کرده است. طوری که می توانند همانند یک سطح جونده به مدت طولانی استفاده شوند. برخلاف روکش های طلا که اغلب برای دندان های عقبی استفاده می شوند، روکش های کامپوزیت به گفته دندانپزشک زیبایی در لبخند بیمار، یا صحبت کردن با دوستانش رضایت بسیاری را فراهم کرده است. همچنین از حاشیه های نقره ای که برای یکسری روکش های زیبایی استفاده می شوند، در این روش پیشگیری می شود. در مرکز دندانپزشکی زیبایی، تنها از روکشهای کامپوزیتی با کیفیت بالا استفاده می شود، خصوصا طوری طراحی شده که تنها برای خودتان قابل استفاده می باشد. حتی احساس هم نمی کنید که روکش از دندان خودتان نباشد.

روکش های کامپوزیت

گزینه های مورد استفاده در روکش کامپوزیت

بسته به موقعیت دندان، نوع درمانی که نیاز می باشد و یکسری نیازمندی ها، دندانپزشک زیبایی راهی را فراهم می کند روکش دندان از جنس کامپوزیت یا پرسلین باشد. بیماران هم بیشتر دوست دارند که روکشی که استفاده می شود، همانند دندان هایشان طراحی شده باشد، همچنین کیفیت آن را هم به عرضه بگذارند.

چه موقع استفاده از روکش کامپوزیت خوب نیست؟

متاسفانه، روکش کامپوزیت مثل پرسلین خیلی ظاهری عینا مانند دندان های طبیعی پیدا نمی کند. به این معنا که برای دندان های جلویی زیاد مناسب نیستند. به خاطر روشی که مواد آن تولید می شود، می تواند نسبت به روکش هایی که از مواد دیگر ساخته شدند، لکه گیرد. همین باعث می شود از روکش های کامپوزیت برای دندان عقبی استفاده نشود. چون به هر حال در صورتی که ظاهر اهمیت داشته باشد، این مسئله مهم می شود، اما به یاد داشته باشید که یک لکه کوچک هیچ تاثیر قابل توجهی در لبخند و زیبایی آن ندارد.