سیگاری ها می توانند لمینت کنند؟

تکنیکی جدید در ایمپلنت دندان
روش های جدید ایمپلنت چه هستند؟
2018/07/12
پر کردن دندان قبل از ارتودنسی
دندان های پرشده می توانند ارتودنسی شوند؟
2018/07/19
تاثیر سیگارتاثیر سیگار کشیدن روی لمینت دندان

تاثیر سیگار کشیدن روی لمینت دندان

آیا دندان هایتان بر اثر سیگار کشیدن زرد شده؟! لمینت دندان را امتحان کنید!

این موضوع از بقیه مخفی نیست که سیگار کشیدن هیچ مزایای برای سلامتی بدن ندارد و فقط به بدن صدمه می زند.

تغییر رنگ دندان نتیجه نادیده گرفتن دندان هاست، چون سیگار و دخانیات به طور کلی دندان را زرد و لک دار می کنند. هرچه مدت سیگاری بودن فرد بیشتر باشد، لکه ها هم تیره تر و سخت تر می شوند. در حالی که سفید کردن دندان می تواند لکه های سیگار را کم کنند، و پرسلین ونیر یا همان لمینت دندان هم در این گونه شرایط توصیه می شوند؛ چون نتایج چشمگیری دارند. اگر انتخابتان پرسلین ونیر است، حتما باید سیگار کشیدن را ترک کنید تا بتوان نتایج درمان را حفظ کرد. البته انجام چنین روشی مزایای دیگری برای سلامت دهان و سیستمیک بدنتان دارد. متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در رابطه با سیگار کشیدن و پرسلین ونیرها توضیحاتی داده است که در ادامه آمده و به انتخاب شما در انجام بهترین درمان کمک می کند.

چطور سیگار کشیدن دندان را زرد و لکه دار می کند؟

زمانی که سیگار مصرف می کنید، دود سیگار را مستقیما به دندان ها وارد می کنید. مینای دندان در نتیجه همین اتفاق سیاه رنگ می شود و باعث ایجاد لکه شدن دندان می شود. علاوه براین، نیکوتین بدون رنگ در معرض هوا قرار می گیرد. در نتیجه، این ماده می تواند در تغییر رنگ دندان نقش داشته باشد.

چطور ونیرها در اثر سیگار کشیدن بدرنگ می شوند؟

وایتنینگ دندان می تواند راه بسیار موثری در کاهش لکه ها و زردی دندان باشد که در اثر سیگار کشیدن به وجود آمده اند. با این وجود، حتی موثرترین درمان وایتنینگ ممکن است به طور کامل زردی دندان را از بین نبرد. ونیرها، از طرفی دیگر، می توانند به طور کامل این زردی و لکه های دندان ها پوشش دهند، طوری که یک لبخند زیبا و درخشان به شما می دهند.

سیگاری ها می توانند لمینت کنند؟

برای قرار دادن روکش ها، متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی اول لایه ای نازک از مینای دندان را تراش می دهد. به این ترتیب، می توان ونیرهای تخت را روی دندان قرار داد. سپس مقایسه ای با دندان هایتان می شود، که تکنسین از آن برای ساخت ونیر استفاده می کند. سپس دندانپزشک زیبایی و ترمیمی ونیرهای موقتی را بروی دندان هایتان سوار می کند. زمانی که کار ونیرها تمام شد، ونیرهای موقتی را بر می دارد و دائمی ها را به همراه کامپوزیت رزین وصل می کند.

سیگار کشیدن چه تاثیری روی ونیرهای شما تاثیر می گذارد؟

دنتال پرسلین در مقابل لکه ها غیر قابل نفوذ می باشد، در نتیجه سیگار کشیدن هیچ تاثیری روی ونیرها ندارد. گرچه، سیگار کشیدن می تواند کامپوزیتی که به پرسلین وصل است را زرد یا لکه کند. در صورتی که به سیگار کشیدن ادامه دهید، این ماده هم تغییر رنگ می دهد، و لبه های آن زرد یا قهوه ای می شوند.

سیگار کشیدن و سلامت و بهداشت عمومی دندان ها :

زمانی که از سیگار کشیدن دست می کشید، همین می تواند در بهبود سلامت دهان و دندان هایتان تاثیرگذار باشد. اول، سیگار کشیدن منجر به بیماری های لثه می شود. در ضمن سیگار سیستم ایمنی بدن را به خطر می اندازد و طوری که بدن قادر به مقابله با باکتری های دهانی نیست. بنابراین، پاکت ها باکتریایی می توانند سریعا ایجاد شده، تحلیل بافت لثه را در پیش داشته باشند، از دست دادن دندان، و نیز دژنراسیون استخوان در پیش خواهد بود. حتی بیشترین هشداری که داده می شود، سیگار کشیدن عامل اصلی سرطان دهان می باشد. علاوه بر کشیدن دود سیگار به داخل دهان، همچنین بافت لثه را در معرض این دود قرار داده اید. سرطان زا بودن سیگار می تواند منجر به جهش های بافتی تقسیم سلولی های نامنظم شود.

البته، سیگار کشیدن برای کل سلامت بدن ضرر دارد، مثل خطر ابتلا به سرطان ریه، حملات قلبی، سکته مغزی، بیماری ریوی و بسیاری از سرطان های خطرناک دیگر. پس با ترک  ان نه تنها ظاهرتان بهبود پیدا می کند، هم سلامت و کیفیت زندگی تان کامل می شود.