مراقب ریتینرهای شفاف تان باشید!

کانتورینگ دندان چیست
چیزهای جالبی درباره کانتورینگ دندان که نمی دانید!
2018/05/07
ایمپلنت دندان چیست
ایمپلنت چطور به حفظ لبخندتان کمک می کند؟
2018/05/14
مراقبت از ریتینرهای شففاف

مراقبت از ریتینرهای شفاف

نحوه مراقبت و نگهداری از ریتینرها به بهترین شکل ممکن

بریس هایی که توسط ارتودنتیست روی دندان ها سوار می شوند، بلکه بخشی از پروسه زیباتر کردن لبخند شما می باشند. در واقع با این کار دندان هایی زیبا و یک دست و صاف به شما داده می شود. ریتینرهای شفاف برای بزرگسالان انتخاب مناسبی هستند، به خاطر اینکه کمتر جلب توجه می کنند. بخش پلاستیکی ریتینرها از مواد پرمنفذی ساخته شده که می توانند بی رنگ شوند یا بوی نامطبوعی هم بگیرند. به خاطر همین باید آن ها را تمیز و نو نگه داشت، در نتیجه در طی مدت زمانی که از آن ها استفاده می کنید احساس راحتی دارید.

برای اینکه بدانید چه مراقبت هایی لازم است در ادامه برایتان آورده ایم :

شستشوی منظم :

بهترین راه برای تمیز و نو نگه داشتن ریتینرها، شستشوی منظم آن ها در طول روز می باشد. باکتری ها و تارتارها می توانند از همین بخش پلاستیکی این ریتینرها شروع شوند. هرزمانی که نگهدارنده دندان هایتان را برمی دارید، مثلا می خواهید غذا بخورید، آن را حتما با آب گرم بشویید تا به از بین بردن باکتری هایی که منجر به بوی بد دهان و یا پلاک دندان و تارتار می شوند، کمک کرد.

مراقبت از ریتینرها

پاکسازی به طور روزانه :

محصولاتی هستند که برای تمیز کردن و یا پاکسازی نگهدارنده های دندان یا ارتودنسی یا ریتینرهای شفاف استفاده می شوند، اما بسیاری از آن ها شامل مواد پرسولفات می باشند. زیرا در سال ۲۰۱۵، سازمان FDA هشدار داده است که در محصولات شستشوی دهان و دندان نباید پرسولفات استفاده شود، بخاطر اینکه منجر به واکنش های آلرژیک در بیمار می شوند. خبر خوب این است که نیاز به محصولات حاصی برای شب و روز نیست. بلکه یکی از بهترین راه های تمیز کردن ریتینرها استفاده از خمیردندان ضد میکروبی می باشد.

برای شستن دندان ها بعد از مصرف خمیردندان، حتما از آب سرد استفاده کنید. زیرا با آب داغ لایه پلاستیکی ریتینرها از بین می روند. زمانی که همه بخش های ریتینر مسواک زده شدند، باید با آب سرد به خوبی شسته شوند و در طی شب و روز روی دندان ها باشد، یا اینکه آن ها را در بیاورید و در جای خودش بگذارید.

برای داشتن دندان هایی صاف و یکدست، یکسره استفاده کنید !

همانطور که ارتودنتیست تعیین کرده، از ریتینرها استفاده کنید. با مراقبت های درست و در پیش گرفتن توصیه های ارتودنتیست، ریتینرهای شفاف عمر طولانی تری خواهند داشت. با اینکه برای مراقبت های روزانه دندان هایتان یک لایه به دندان هایتان اضافه شده، اما در آینده دندان هایی صاف و یکدست به شما خواهد داد.