چیزهای جالبی درباره کانتورینگ دندان که نمی دانید!

تمیز نگه داشتن لمینت دندان
راه های مراقبت و نگهداری از لمینت دندان
2018/05/04
مراقبت از ریتینرهای شففاف
مراقب ریتینرهای شفاف تان باشید!
2018/05/10
کانتورینگ دندان چیست

کانتورینگ دندان چیست

اگر کوچکترین مشکلات دندانی باعث می شود از لبخند زدن هم دریغ کنید، کانتورینگ دندان برایتان بهترین گزینه می باشد.

این روش دندانپزشکی زیبایی ، همچنین با عنوان enameloplasty یا تغییر شکل دندان نیز شناخته شده است، که می تواند نقایص جزیی دندان را درست کند. اینجا به چهار مورد ضروری پرداخته ایم که به این روش دندانپزشکی زیبایی پرداخته شده است.

کانتورینگ دندان چطور انجام می شود؟

کانتورینگ دندان یا enameloplasty یک روش نسبتا ساده می باشد. دندانپزشک با استفاده از ابزارهایی مثل لیزر یا چیزی مانند مته، به آرامی بخشی از مینای دندان را بر می دارد و طول و شکل آن را تغییر می دهد. زمانی که دندان با رضایت کامل دندانپزشک کانتور می شود، در واقع دندان جلا داده شده و به نظر خیلی جذاب تر می رسد. زمانی که دندان ها پولیش یا جلا داده می شوند، با چهره ای جدید به خانه فرستاده می شوید.

مزایای کانتورینگ دندان چیست؟

مزیت اصلی کانتورینگ دندان این است که نتیجه ای سریع را به شما می دهد. پروسه کلی آن معمولا کمتر از نیم ساعت زمان می برد، به خاطر همین ناز به یک ویزیت کوتاه مدت می باشد که با دندانپزشک خود خواهید داشت. چون هیج عصبی بروی مینای دندان هم نیست، پس برای دردش جای نگرانی هم ندارد. این روش از دندانپزشکی زیبایی انتخابی مناسب برای آن هاییست که درباره ویزیت های دندانپزشکی مضطرب اند و یا نگران دردی هستند که در پی یک لبخند زیبا و کامل می باشد. دیگر مزیتی که کانتورینگ دندان دارد، دائمی بودن این روش است. مینای دندان دوباره رشد ندارد، به خاطرهمین دندان با رضایت کامل شما تراشیده می شود و جای هیچ نگرانی خاصی هم ندارد.

معایب کانتورینگ دندان چیست؟

عیب اصلی این روش این است که فقط می توان برای مشکلات جزیی دندان از لحاظ زیبایی از آن استفاده کرد، مثلا دندان هایی که کمی بدشکل هستند یا خیلی بلندند. به خاطر این که ضخامت اصلی مینای دندان ۲٫۵۸ میلی متر می باشد، و دندان به مینای دندان برای محافظت از دندان احتیاج دارد. در نتیجه دندانپزشک زیبایی برای پولیش دادن دندان محدودیت دارد و بخشی از ساختار دندان را می تواند حذف کند. اگر دندان ها کج یا خیلی بدفرم باشند، این روش برای آن ها کافی نیست.

کانتورینگ دندان چیست

از آن جایی که مینای دندان بعد از این پروسه نازک تر از قبل می شود، نیاز به دقت بیشتری برای محافظت از مینای باقی مانده می باشد. اگر مینای دندان پوشش داده نشود، ممکن است درد سراغتان بیاید و به خاطر حساسیت دندان، مشکلات بسیاری داشته باشید. برای این که مینای دندان حفظ شود، دندانپزشک یک مسواک با موهای نرم به شما پیشنهاد می کند که آسیب جدی به مینای دندان وارد نشود.

آیا کانتورینگ برای شما خوب است؟

این روش زیبایی در دندانپزشکی، همانطور که قبلا اشاره شد، برای آن هایی که مشکلات دندانپزشکی جزیی دارند، توصیه می شود. اگر از دندان هایتان راضی هستید، و فقط دوست دارید دندان هایتان کمی طولشان کوتاه تر باشد، می توانید از این روش استفاده کنید. به عبارتی دیگر، اگر دندان ها خیلی کج و بدشکل هستند، یا هم ریختگی زیادی دارند، دندانپزشک روش های دیگری را توصیه می کند که نتایج چشمگیری داشته باشند. از جمله این روش ها عبارتند از بریس یا ارتودنسی دندان، ونیر دندان، باندینگ و دیگر متدها. با کمک دندانپزشک می توانید بهترین روش را انتخاب کنید.