آیا دندانپزشکی زیبایی برای کودکان مناسب است؟

لیفت لثه چیست
لیفت لثه چیست؟
2017/11/23
بیماری های لثه یا پریودنتال
پریودنتال دشمن زیبایی دندان های شما
2017/11/30
دندانپزشکی زیبایی کودکان

دندانپزشکی زیبایی کودکان

دندانپزشکی زیبایی کودکان :

با تاکید بسیاری که روی داشتن لبخند زیبا و دندان های سالم می شود، معمولا والدین به دنبال راه و روشی برای دندانپزشکی زیبایی کودکان می باشد. اما چنین روش هایی برای بچه های با سن پایین مناسب می باشد؟ یا بهتر است فعلا دست نگه دارند؟ همه این ها بستگی به مشکلاتی دارد که روی دندان های کودک تاثیر می گذارد. به همین دلیل درمان های زیبایی روی سلامت دندان هم تاثیر دارد و به حفظ آن کمک می کند. به توصیه دندانپزشک زیبایی خوب مان برخی روش ها هستند که در دندانپزشکی زیبایی برای کودکان می توانند انجام شوند. مثلا یک روش دنتال باندینگ می باشد.

دنتال باندینگ چطور می تواند به بهبود لبخند و سلامت دهان و دندان یک کودک کمک کند؟

دندان های کودکان می تواند بر اثر اتفاقات ناگوار و ناگهانی شکسته شود، خصوصا که کودک ورزش خاصی انجام می دهد. ترمیم دندان های آسیب دیده به بازسازی لبخند با حفظ دندان کمک می کند. البته در این مورد دندانپزشکی زیبایی کودکان می تواند بسیار مفید باشد. در صورت شکستگی یا آسیب وارده به دندان نه تنها از لحاظ ظاهری دندان آسیب می بیند، بلکه ممکن است دچار عفونت هم شود. به همین دلیل توصیه می شود که حتما پیگیری شود تا در صورت نیاز دنتال باندینگ صورت گیرد.

دندانپزشکی زیبایی کودکان

در دنتال باندینگ از کامپوزیت های رنگ دندان استفاده می شود که دندان آسیب دیده را پوشش می دهد. همچنین قوام و قدرت دندان را به کودک برمی گرداند تا بتواند از آن به طور معمول استفاده کند. چیز خوبی که این درمان دارد این است که سریعا انجام می شود، بدون هیچ روش تهاجمی و می تواند در طی یک ویزیت کامل انجام شود.

دندانپزشکی زیبایی کودکان به جهت درمان لکه های روی دندان ها :

گاها هم لکه های سفید رنگی روی سطح دندان کودک دیده می شود، خصوصا بعد از انجام ارتودنسی دندان ممکن است به خاطر جای بریس ها باشد. این لکه های سفیدرنگ ممکن است در اثر کمبود کلسیم بدن کودک به وجود آید و علائم پوسیدگی دندان باشد. در چنین مواردی، مهم این است که اول از درمان بیماری کودک مطمئن شد. دندانپزشک اطفال می تواند پروسه درمانی برای دندان کودک را پیش گیرد. اغلب هم فلوراید درمانی توصیه می شود.

چه زمانی می توان از بلیچینگ برای دندان های کودکان استفاده کرد؟

یکی از محبوب ترین روش های درمانی دندانپزشکی زیبایی، سفید کردن دندان ها می باشد. اغلب اوقات هم والدین برای کودکانشان سوال دارند که چنین روشی برای کودکان هم مناسب می باشد؟ در جواب باید گفت چنین درمانی تا زمانی که تمام دندان های دائمی کودک درنیامده است، نمی تواند انجام شود. معمولا هم تا زمانی که به سنین نوجوانی یا بزرگتر نرسیده است توصیه نمی شود.