وایتنینگ دندان با لیزر
سفید کردن دندان با لیزر
2018/08/16
روکش موقت چیست
روکش موقت چیست؟
2018/08/23
باندینگ دندان

باندینگ دندان

بجای باندینگ دندان می توان کار دیگری کرد؟

هر کسی کاندیدای سفید کردن یا وایتنینگ دندان نمی باشد. بلیچینگ در صورتی که پرکردنی های به رنگ سفید، روکش دندان، یا باندینگ دندان انجام شده باشد، توصیه نمی شود. بلچینگ رنگ این مواد را تغییری نمی دهد، ممکن است گزینه های دیگری مثل ونیر دندان، یا باندینگ توصیه شود.

ونیر دندان :

ونیرها قطعه هایی از جنس پرسلین یا پلاستیک می باشند، که سطح جلویی دندان می چسبند. برای دندان هایی که بی رنگ شده اند یا اینکه بدشکل شده اند، و یا ترک برداشته اند، می توان یک لبخند زیبا و لذت بخش ساخت. ونیرها سخت لکه می گیرند و به خاطر همین است که خیلی ها به دنبال این روش هستند و بین همه محبوب است.

دو نوع ونیر به طور کلی می باشد :

ونیرهای از جنس پرسلین یا ونیرهای غیر مستقیم، باید اول اندازه دندان ها در آزمایشگاه ساخته شوند، سپس در طی دو جلسه به دندان متصل می شوند. عمر ونیرهای پرسلین ۱۰ الی ۱۵ سال می باشد.

ونیرهای کامپوزیت یا ونیرهای مستقیم، در یک تک جلسه به مینای دندان باندینگ می شوند. و عمر آن ها ۵ تا ۷ سال می باشد.

در باندینگ از کامپوزیت رزین برای بازیابی دندان های شکسته یا ترک خورده استفاده می شود، فاصله بین دندان ها پر می شود و لبخند فرد رنگی به خود می گیرد و تغییر شکل می دهد. بعد از استفاده از راه حل ساده اچینگ که سطح دندان ها کمی سخت می شوند و مواد باندینگ می توانند بچسبند، رزین توسط دندانپزشک زیبایی به دندان می چسبد و شکل می گیرد. شکل و رنگ های آن ها نتیجه ای رضایت بخش خواهند داشت. کمی مواد مورد استفاده هم سخت می شوند و پولیش داده می شوند.

باندینگ دندان

بسیاری از آن هایی که باندینگ را به عنوان روشی جایگزین برای پرکردگی های نقره ای انتخاب می کنند، بیشتر انتخابشان به خاطر طبیعی تر بودن آن است. مواد باندینگ می توانند با رنگ دندان هماهنگ شوند.

فقط از معایب باندینگ نسبت به پرکردگی های نقره ای، هزینه بالای آن ها می باشد. و اما در آخر به انتخاب دندانپزشک زیبایی تان می باشد که می گوید برای انجام ونیر یا باندینگ مناسب هستید یا خیر.