بهترین خمیردندان برای دندان های لمینت شده
بهترین خمیردندان برای دندان های لمینت شده
2017/11/02
مراقبت از دندان های ارتودنسی شده
مراقبت از دندان های ارتودنسی شده
2017/11/09
تفاوت بریج دندان با ایمپلنت دندان

تفاوت بریج دندان با ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یا بریج دندان تنها بسته به سلامت دهان تان انجام می شود!

به نظرتان بهترین راه حل برای جایگزینی دندان های افتاده یا از دست رفته چیست؟ معمولا در دندانپزشکی زیبایی دو گزینه برای جایگزینی دارید. کاشت دندان یا ایمپلنت دندان و گزینه دوم، بریج دندان.

متاسفانه بسیاری از بیماران اطلاعاتی در رابطه با اینکه بهترین گزینه درمانی متناسب با بهداشت دهان و دندان آن ها چه می باشد، ندارند. در صورتی که شما یا کسی را می شناسید که سر ایمپلنت دندان و بریج دندان با شما بحث دارد، بهترین راه مشورت با دندانپزشک می باشد.

چه فرقی بین ایمپلنت دندان و بریج دندان می باشد؟

با ایمپلنت دندان، یک سیلندر تیتانیومی کوچک در استخوان فک، جای دندان افتاده گذاشته می شود. این سیلندر به بافت استخوانی وصل می شود تا یک ریشه مصنوعی بروی مفصل و سپس دندان مصنوعی بسازد.

با بریج دندان، یک جفت تاج روی دندان های طبیعی در هر دو طرف فاصله ای که بین دندانهاست، قرار می گیرد. سپس آن تاج ها برای ایجاد یک بریج که دندان مصنوعی را بسازند، استفاده می شوند. فاصله بین دندان پوشش داده می شود، اما دندان مصنوعی هنوز به فک فیکس نشده است.

تفاوت بریج دندان با ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان : مزایا و معایب

بزرگترین مزیت تغییر ایمپلنت های دندانی اینست که سلامت فک را تضمین می کنند. استخوان همچنان قوی و سلامت باقی می ماند که تاثیرات مثبتی بروی سلامت دهان و شکل صورت شما به نسبت سنتان دارد. ایمپلنت های دندانی اغلب به نظر خوب و طبیعی می رسند و عملکردی همچون دندان های طبیعی دارند. همچنین به طور معمول عمری به میانگین حدودا ۲۵ سال نیز دارند.

بریج دندان : مزایا و معایب

بسیاری از آن هایی که بریج دندان را در طی ایمپلنت دندان انجام می دهند، به دلیل اینست که این روش هم آسان، سریع و ایمن است. در بسیاری از موارد، این مورد می تواند در دو جلسه حل شود، در مقایسه با ایمپلنت که به سه جلسه یا بیشتر می کشد. بریج دندان نیز از لحاظ اقتصادی ارزان تر است.

معایب این روش، تغییر وضعیت لثه ها یا بافت استخوانی می باشد که ممکن است حتی عمر آن ها را کم کند. اکثر تاج ها بعد از ۷ الی ۱۰ سال نیاز به جایگزینی دارند. این پروسه می تواند دندان های مجاور را ضعیف کند و در برابر پوسیدگی آسیب پذیرتر شوند.