ایمپلنت دندان در یک روز

تفاوت دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی
یک لبخند بی نقص با دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی
2018/06/21
طراحی لبخند دیجیتالی چیست
از یک لبخند معمولی به یک لبخند دیجیتالی برسید!
2018/06/28
ایمپلنت دندان در یک روز

ایمپلنت دندان در یک روز

منظور از انجام ایمپلنت دندان در یک روز چیست؟

آیا واقعا ایمپلنت دندان در یک روز انجام می شود؟!

برای اینکه از این موضوع مطلع شوید، چند نکته مهم را باید در این رابطه بدانید!

انجام کاشت دندان یا دنتال ایمپلنت، حتی توسط یک دندانپزشک زیبایی حرفه ای، یک پروسه طولانی به حساب می آید. اما امروزه تغییرایی به همراه داشته و انقلابی در این زمینه شده است. طوریکه ایمپلنت دندان در یک روز و تنها در طی چند ساعت انجام می شود! آن هم برای کسانی که نمی توانند مدت زیادی را برای انجام جراحی های مختلف، چندین ماه صبر کنند تا بلکه به نتیجه نهایی ایمپلنت شان برسند. چند نکته مهم در رابطه با ایمپلنت دندان در یک روز می باشد که عبارتند از :

مزایای کاشت دندان در یک روز چیست؟

ایمپلنت های دندانی که یک روزه انجام می شوند، در واقع به بیمار کمک می کنند تا خیلی سریع به زندگی روزمره اش برگردد. اگر کسی که دندانش را از دست داده، تحت درمان سنتی دندان با استفاده از کاشت قرار گیرد، باید چند ماهی را صبر کند تا به نتیجه ایده آل خود و ظاهر قبلی اش برگردد. با این وجود، کاشت دندان یک روزه، برای کسی خوب است که وقت زیادی ندارد، و می تواند در طی چند ساعت انجام شود. در این روش نه تنها بیمار ظرف چند ساعت به نتیجه دلخواهش می رسد، همچنین به آن سطح از اعتماد به نفس در جامعه خیلی سریعتر دست پیدا می کند.

آیا این روش اصلا ریسکی هم دارد؟

ایمپلنت دندان در یک روز

با وجود این که مزایای بسیاری در ایمپلنت یک روزه دیده می شود، همچنین ریسک هم به دنبال خواهد داشت. اولین خطر یا ریسکی که دیده می شود، خطا در انجام ایمپلنت می باشد. در این روش به دلیل زمان کوتاهی که برای انجامش نیاز است، کل پروسه باید ظرف چند ساعت تمام شود. در روش سنتی کاشت دندان، بعد از قرارگیری، دندانپزشک دو الی ۷ ماه توصیه می کند صبر کنید، تا زمانی که پیچ و استخوان کاملا به هم عادت کنند و استخوان توانایی رشد اطراف ریشه را داشته باشد. در واقع یک پیوند محکم بین ریشه و استخوان ایجاد می شود. در روش ایمپلنت یک روزه این کار صورت نمی گیرد؛ بنابراین، باندینگ بین پیچ و استخوان ممکن است حتی هیچ وقت اتفاق نیفتد. کل این پروسه احتمال ریسک اینکه خطا در آن باشد، را دارد. در مجموع ، با این روش، استخوان به شکلی که دندان ها باید روی آن ها قرار گیرند، شکل نمی گیرند. در نتیجه به مرور زمان که استخوان ها بهبود پیدا کردند، ایمپلنت ممکن است با خطا روبرو شود. شکل چهره و صورت فرد ممکن است تغییر کند، و باید این جراحی دوباره به حالت اولیه خود در آورده شود.

ایمپلنت یک روزه چه فرقی با ایمپلنت های سنتی دارد؟

ایمپلنت های دندانی که یک روزه انجام می شوند، تنها ۴ایمپلنت را می توان در هر قوس دندانی قرار داد، در حالی که ایمپلنت های سنتی ۶ تا ۸ ایمپلنت روی هر قوس دندانی یا حتی بیشتر هم در آن ها صورت می گیرد. کاشت دندان ها در این روش با زاویه قرار می گیرند، و به ارتباط بیشتر آن ها به جهت حمایت از استخوان ها کمک می کند. علاوه براین، این پروسه نیازمند هیچ پیوند استخوانی برای اکثر بیماران نیست، که در روش درمانی سنتی ایمپلنت کاملا عادیست. در نتیجه، فقط به جهت ذخیره پول، زمان و درد و ناراحتی کمتر است.

جراحی ایمپلنت در این روش چقدر طول می کشد؟

تقریبا حدود ۱ الی دوساعت برای هر قوس دندانی زمان می برد.

در این روش نتیجه نهایی چقدر موفق خواهد بود؟

تحقیقات نشان داده که این نوع روش ایمپلنت دندان در یک روز، تقریبا ۹۸ درصد نتیجه موفقیت آمیز داشته است.