نایت گارد چیست
نایت گارد به چه منظور استفاده می شود؟
2018/01/25
بیماری های مینای دندان
بیماری هایی که مینای دندان دچار آن ها می شود!
2018/02/01
مزایای پروتزهای دندانی

مزایای پروتزهای دندانی

وقتی دندانی را از دست می دهید، مهم کارایی و چگونگی کارکرد پروتزهای دندانی است که بهتر است با دیگر روش های ترمیمی مقایسه کنید. پس اولین ویزیتی که وقت گرفتید، بروید و معطل نکنید. زمانی که صحبت از سلامت دهان و دندان می شود، باید تصمیم گیری جدی داشته باشید.

گزینه های بسیاری هستند که می توان به آن ها فکر کرد؛ مثل پروتز های دندانی، بریج دندانی، و ایمپلنت دندان. هرکدام از این گزینه های درمانی را بررسی کنید، سپس تصمیم بگیرید که کدام برای شما بهتر است، کدام را می خواهید و به بودجه خودتان هم نگاه کنید.

انواع درمان هایی که برای گذاشتن دندان پیشنهاد می شود :

ایمپلنت های دندانی :

ایمپلنت های دندانی دائمی ترین روش روش ترمیمی می باشند و این به خاطر پیچ تیتانیومی می باشد که در فک جای می گیرد. این پایه تیتانیومی عملکردی شبیه به ریشه دندان دارد و با دندان مصنوعی پوشش داده می شود. ایمپلنت های دندانی به نظر واقعی و بسیار شبیه دندان های طبیعی هستند و کسی شک نمی کند که این دندان خودتان نباشد.

بریج دندان :

بریج دندان هم از جمله روش درمانی دندانی می باشد که فضای خالی قسمتی از دندان از دست رفته را پر می کند. بریج دندان مثل تاج دندان می باشد و روی دندان را پوشش می دهد. همانند دندان مصنوعی می باشد اما ظاهر دندان را پوشش داد و همانند یک تاج بروی دندان آسیب دیده قرار می گیرد.

پروتزهای دندانی :

پروتز دندان یا دندان مصنوعی به صورت جزیی و یا کامل می باشد که بروی لثه بیمار قرار می گیرد و به عنوان دندان عمل می کند. دندان های مصنوعی می توانند جایگزین قوس دندانی بالا و یا پایین شوند؛ جاهایی که دندان ها افتاده اند و دندانی نمی باشد. پروتزهای دندانی قابل جابجایی می باشند و یا می توانند به صورت دائمی باشند.

مزایای پروتزهای دندانی

مقایسه مزایا و معایب کاربرد پروتزهای دندانی در مقایسه با ایمپلنت دندان :

به ساختار دندان باید واقع بینانه نگاه کرد و تا جایی که ممکن است آن را به حالت طبیعی خود برگرداند.

مزایا و معایب ایمپلنت دندان :

در ایمپلنت دندان که لثه ها، دندان ها، و ساختار استخوان همه شامل می شوند. در ایمپلنت دندان حتی کوچکترین فضاهای جامانده هم پر می شوند. اما برای انجام آن نیاز به پروسه طولانی مدت و همچنین هزینه بسیاری می باشد.

مزایا و معایب بریج دندان :

بریج دندان سریعا انجام می شود، آن هم به دلیل عدم انجام جراحی می باشد که روند انجام آن را سریعتر می کند. بریج های دندانی هم به نسبت ارزان تر از ایمپلنت ها می باشند. اما با این حال، بریج های دندانی نیاز به سوراخ کردن و تغییر شکل بخشی زیادی از دندان را به همراه دارند؛ که خود همین مساله دندان را ضعیف تر می کند.

مزایا و معایب پروتزهای دندانی :

پروتزهای دندانی جز حداقل دائمی ترین گزینه درمانی می باشند. ساخت دندان مصنوعی سریعا انجام می شود، و قیمت آن هم به نسبت ارزان تر می باشد. اما ممکن است به اندازه موارد بالا دائمی نباشند، اما هزینه کمتری دارند. به همین دلیل دندان های مصنوعی به عنوان یک گزینه درمانی خیلی خوب و موقتی می توانند استفاده شوند.