دانستنی های مفید درباره ارتودنسی

چرا ارتودنسی شفاف انقدر محبوب است
چرا ارتودنسی شفاف انقدر طرفدار دارد؟
2017/10/16
طراحی لبخند
اصلاح طراحی لبخند
2017/10/23
دانستنی های جالب درباره ارتودنسی

دانستنی های جالب درباره ارتودنسی

ارتودنسی و دندانپزشکی زیبایی و هر آنچه که درباره آن باید بدانید!

لبخندهای زیبا همیشه به هر محفلی گرما می بخشند. برخی هستند که به طور طبیعی با دندان های مرتب و زیبا متولد می شوند. اما در مقابل برخی هم هستند که باید دستی در دندان هایشان ببرند تا لبخندی زیبا بسازند. امروزه گزینه های زیادی برای اینکه جذاب تر و امروزی تر به نظر برسید، در دسترس می باشد.علاوه بر آن، درمان های ارتودنسی برای هرکسی در دسترس می باشد؛ منتها به سن محدود می شود.

خوشبختانه، این روزها تکنیک های جدید و شیوه های مدرن آمده که می توانند ارتودنسی را به نظر جذاب تر و قابل کنترل تر کنند. چیزی برای لبخندی کامل!

بریس های کوتاه مدت :

دندانپزشکی زیبایی، دنیای جدیدی را به روی کسانی باز کرده که به دنبال حل مشکلات دندانی در کوتاه ترین زمان می باشند. این درحالیست که بسیاری از بریس ها بالای دوسال زمان می برند تا نتیجه دهند. اما بریس های کوتاه مدت جایگزین آن ها شده اند و تنها در ۶ ماه مشکل دندانی تان را حل می کنند.

بریس های نامرئی :

بزرگسالان و نوجوانان خودآگاه به دنبال بریس هایی هستند که همانند ارتودنسی سنتی، دارای سیم های فلزی نباشند، به همین دلیل بریس های نامرئی به دنیای دندانپزشکی زیبایی وارد شدند. بریس های از موادی درست شده اند که شبیه به رنگ دندان می باشند، و کسی متوجه آن ها نمی شود.

ارتودنسی شفاف

ارتودنسی شفاف :

الاینرهای شفاف مثل Invisalign، گزینه ای عالی برای بزرگسالان، کودکان، یا نوجوانانی هستند که مشکلات کوچک دندانی دارند. این الاینرها از مواد شفافی ساخته شده اند و به سمت دندان های شخص حرکت می کنند. با اینکه به چشم نمی آیند، اما در واقع دارند به سختی روی دندان ها کار می کنند؛ دارند دندان هایی زیبا و یکسدت با فشار و هل دادن دندان ها به جای خودشان پدید می آورند.

دانستنی های جالب درباره ارتودنسی

بریس های رنگی :

درست است که بریس های فلزی هنوز هم از نوع متداول ارتودنسی می باشند، بریس های امروزی دیگر مثل قبل نیستند و روشن تر و باریکتر شده اند. حتی برخی از آن ها می توانند به صورت سفارشی ساخته شده، به رنگ دلخواه ساخته شوند.

دندانپزشکی دیجیتال :

ارتودنتیست ها امروزه به یک جعبه ابزار دیجیتال دسترسی دارند که می توانند بیماران را در طی دوره درمانشان با انگیزه نگه دارند. با تصاویر دیجیتالی که از لثه ها دندان ها گرفته می شود، ارتودنتیست ها می توانند گزارشی به روز از وضعیت دندان های بیمار به او دهند. اینکه دندان ها در ابتدا به چه صورت بودند و در حال حاضر در چه وضعیتی می باشند.