پرسش و پاسخ


سوالات متداول

1دندان هایم دارای فاصله است.چکار میتوانم انجام دهم ؟

در صورتی که این فاصله به تازگی در بین دندان‌ها ایجاد شده، ممکن است به علت بیماری لثه یا عادات دهانی مانند فشار دادن زبان بین دندان‌ها باشد. در این صورت بهتر است به فکر درمان آن باشد. چنانچه هیچ مشکلی وجود ندارد و از ظاهر دندان‌های خود راضی هستید، به آنها دست نزنید. ولی در صورت تمایل، برای بستن این فاصله می‌توانید یکی از سه روش درمانی کامپازیت یا لامینیت چینی (Porcelain Laminate Veneer) یا ارتودنسی را انتخاب کنید.

2آیا معاینات دوره ای دندانپزشکی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد ؟

معاینات دوره ای دندانپزشکی و درمان بیماری های لثه می تواند در کاهش سطح پروتئین های مرتبط با بیماری های قبلی موثر باشد .

3چرا بعضی ونیرهای پرسلنی به نظیر حجیم هستند ؟

بعضی دندانپزشکان ونیر ها را مستقیماً روی دندانهای بیمار قرار می دهند وبدون اینکه تراشی برروی دندانها انجام داده باشند. این ونیرها اساساً روی سطح دندان قرار داده می شوند ونمای حجیمی به دندانها می دهند. این مشکل را می توان با تشخیص ودرمان مناسب حذف کرد که مشخص می کند دقیقاً چه مقداراز سطح دندان باید برداشته شودتا یک نتیجه نهائی مناسب حاصل شود.

4 آیا نیاز به تعویض پرکردگی های نقره ای هستند ؟ آیا آنها خطرناکند ؟

هیچ مدرک مستندی مبنی براینکه این پرکردگی ها خطر ناکند وجود ندارد. وقتی آنها دچار ریختگی می شوند باید جایگزین شوندو وقتی قرار است تعویض شوند شما می توانید نوع ماده ترمیمی که می خواهید داشته باشید را انتخاب کنید .

5چه کسی باید برایش با احتیاط درمان ایمپلنت را انجام داد ؟

بیمارانی که مشکلات پزشکی دارند به گونه ای که ممکن است با روند ترمیم استخوانها یا بافتهای نرمشان تداخل ایجاد کند. (بیماریهای بافت همبند ،بیمارانی که تحت استروئید تراپی قرار دارند ،عفونتهای استخوانی ،بیماران سیگاری ) دراین بیماران باید دندانپزشکتان منافع وریسک درمان ایمپلنت را دقیقاًمورد ارزیابی قرار دهد .

6آیا سفید کردن دندان ولامینت برای دندان ضرردارد ؟

سفید کردن دندان در صورتیکه تحت نظر دندانپزشک باشد و جز برای افراد خاص مانند زنان باردار و مادران شیرده ضرری ندارد ولی نوع سفید کردن می بایست حتما با مشورت پزشک صورت پذیرد. در لامینت تراش بسیار مختصری از مینای دندان لازم بوده و پس از آن لامینت دندانی که پوسته نازک چینی یا کامپوزیتی می باشد برای تصحیح رنگ و فرم دندان بر روی دندان چسبانده می شود.