دندان های پرشده می توانند ارتودنسی شوند؟

تاثیر سیگارتاثیر سیگار کشیدن روی لمینت دندان
سیگاری ها می توانند لمینت کنند؟
2018/07/16
ضرورت روکش دندان
چرا روکش دندان لازم است؟
2018/07/23
پر کردن دندان قبل از ارتودنسی

پر کردن دندان قبل از ارتودنسی

دندان هایی که پر شدند، تاثیری روی درمان ارتودنسی دارند؟

معمولا شده که کل زندگی تان را به طور منظم در دندانپزشکی گذرانده باشید، اما شاید هم اخیرا شروع کردید به دندانپزشکی رفتن یا شروع درمان ارتودنسی.

برخلاف خدمات دندانپزشکی، کار ارتودنسی پروسه ایست که تنها یک مدت کوتاهی از زندگی تان را در برمی گیرد. اما هر دونوع این کارها، ارتودنسی و پرکردن دندان، یک هدف مشترک را دنبال می کنند؛ زیبایی، سلامی، و عملکرد درست دهان و دندان.

پس کارهای دندانپزشکی و ارتودنسی چطور با هم کار می کنند؟ آیا می توانید حتی با وجود پرکردن دندان، بریس کنید؟ هنوز هم نیاز به مراجعه نزد دندانپزشک دارید حتی با وجود بریس ها روی دندان هایتان؟

تاثیر پرکردن دندان ها روی ارتودنسی دندان :

جای هیچ نگرانی نیست. می توانید هوز هم یک لبخند زیبا و دلنشین داشته باشید، حتی اگر پوسیدگی از قبل هم داشته باشید.

در حقیقت، انجام کار ارتودنسی می تواند از پوسیدگی های بعدی و پرکردگی ها پیشگیری کند. با دندان های ترک

دار نمی توان با مسواک به همه جای دندان دسترسی داشت، چون همان ترک ها می توانند منبع عفونت و باکتری شوند و پوسیدگی شکل بگیرد. اینجاست که دندانپزشک وارد عمل می شود و ترک های دندان ا پر می کند تا بیشتر از این پوسیده نشوند.

بعد از انجام ارتودنسی، می توانید هر دندان را به طور کامل مسواک بزنید یا نخ دندان بکشید، در نتیجه پوسیدگی های بعدی را کاهش می دهد.

پر کردن دندان قبل از ارتودنسی

ممکن است نیاز به spacer داشته باشید؟

گاهی اوقات، یک پرکردن گسترده می تواند مانع از انجام ارتودنسی یا گذاشتن براکت ها و سیم ها شود. ارتودنتیست می تواند رد این موقع یک فاصله ای بین دندان هایی که می توانند براکت شوند و نشوند، ایجاد کند. بندهایی که به عنوان اسپیس استفاده می شوند، فلزی یا پلاستیکی هستند، و بین دندان ها در طی درمان قرار می گیرند. با این کار فاصله ای بین دندان هایی که بریس ندارند، ایجاد می شود.

مراقبت های دهان و دندان در زمان ارتودنسی :

زمانی که بریس ها انجام می شود، دندانپزشک برای انجام درمان های دندانپزشکی کارش سخت تر می شود. در طی درمان ارتودنسی دندان ها باید حتما مراقبت دندان ها بود و مداوما بریس ها را تمیز کرد.

نخ دندان کشیدن و نیز مسواک زدن بسیار مهم هستند، حتی با وجود بریس ها. در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان در زمان ارتودنسی، حتما دندان ها دچار پوسیدگی های شدید می شوند.