ایمپلنت چطور به حفظ لبخندتان کمک می کند؟

مراقبت از ریتینرهای شففاف
مراقب ریتینرهای شفاف تان باشید!
2018/05/10
منظور از روکش های موقتی
منظور از روکش های موقت چیست؟
2018/05/17
ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان راهی دائمی و محبوب برای ثبات دندان به حساب می آید. اگر دندان هایتان افتاده یا اینکه دندان مصنوعی استفاده می کنید، ایمپلنت دندان بیشتر توصیه می شود، زیرا ثبات بیشتری دارد و لبخندی با عمر بیشتر به شما می دهد.

این جایگزین های دندان های طبیعی از تیتانیوم ساخته شده اند، یک فلز که به استخوان فک وصل می شود. زمانی که دندانی از دست می دهید، استخوان فک ضعیف می شود، و توانایی جویدن را از دست می دهید، و در لبخند و چهره تغییر ایجاد می شود. در صورتی که در خوردن و جویدن غذای مورد علاقه تان مشکل دارید، یا از ظاهر دهان تان خجالت می کشید، ایمپلنت دندان بهترین محافظ لبخند شما می باشد.

ایمپلنت دندان چطور کار می کند؟

ایمپلنت دندان همانند لنگری می باشد که با جراحی در فک قرار می گیرد. تیتانیوم به همراه چند ماده دیگر برای این کار استفاده می شود، و از جهت ایمنی هم برای بدن مشکلی ندارد. استخوان فک رشد می کند و برای حمایت از ایمپلنت به هم متصل می شوند. بعد از اینکه مدتی گذشت، معمولا بین ۳ تا ۶ ماه، ایمپلنت آماده جایگیریی دندان می باشد.

از دست دادن یک دندان هم دلیل خوبی برای ایمپلنت می باشد، اما حتی اگر دندان های زیادی هم از دست داده باشید، می توان با ایمپلنت این دندان ها را برگرداند. طبق توضیحات انجمن دندانپزشکی آمریکا، سه مرحله اساسی برای جایگزینی ایمپلنت می باشد :

  • جایگزاری ایمپلنت با جراحی توسط یک دندانپزشک حرفه ای.
  • زمان بهبودی برای osseointegration، که به استخوان اطراف ایمپلنت اجازه رشد کردن داده می شود.
  • قرارگیری دندان مصنوعی روی ایمپلنت

در بسیاری از موارد، ادغام کامل استخوان قبل از نصب مجدد بسیار ضروریست. در موارد نادری، ایمپلنت بلافاصله بعد از جراحی می تواند کامل شود. در صورتی که زمان بهبودی نیاز باشد، دندانپزشک یک جایگزین موقتی در نظر می گیرد تا زمانی که جایگزین نهایی قرار داده شود.

ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان مناسب چه کسانی می باشد؟

ایمپلنت های دندانی در دهه های گذشته در ایالات متحده آمریکا استفاده می شدند، و طی سال هایی که گذشته پیشرفت های بسیاری داشته و بهتر هم شده است. در حال حاضر، آکادمی دندانپزشکی و ایمپلنت آمریکا اعلام کرده است که ۵۰۰٫۰۰۰ آمریکایی تحت درمان ایمپلنت قرار گرفته اند. این پروسه ثابت کرده است که ۹۸درصد موفق بوده، در صورتی که مراقبت های لازم و بهداشت دهان و دندان رعایت شود. آیا شما هم می توانید ایمپلنت دندان انجام دهید؟ جواب در اکثر موارد بسته به احتیاج بیمار، مثبت است.

قبل از انجام این درمان، موارد زیادی هست که باید در نظر گرفته شود. بیمارانی که از بیماری های مزمنی مثل لوسمی و دیابت رنج می برند، برای انجام ایمپلنت اصلا مناسب نیستند. زیرا این شرایط باعث می شوند دیرتر بهبود پیدا می کنند. بیمارانی که با بیسفوسفنات درمان شده اند (معمولا در داروهای شیمی درمانی یافت می شود)، همچنین داروهای استخوان سازی که به دقت مورد بررسی قرار گرفته اند. علاوه بر این، کسانی که سیگار می کشند، بهداشت دهانشان تهدید می شود، و احتمالا قبل از انجام ایمپلنت باید ترک شود.

قبل از انجام ایمپلنت، انجام چه مواردی ضروریست؟

بعد از انتخاب یک متخصص، باید دهان و دندان معاینه شود و آزمایشات تشخیصی صورت گیرد که بررسی شود چه چیزهای قبل از انجام ایملپنت نیاز می باشد. بسته به اینکه چه مقدار از دندان را از دست داده اید، کدام فک قرار است مورد درمان قرار گیرد، آزمایشات روی آن ها صورت می گیرد. از جمله این تست ها عبارتند از :

  • رادیولوژی کامل دهان و سی تی اسکن دندان ها
  • کشیدن دندان های خراب یا شکسته
  • پیوند استخوان
  • پروتزهای دندانی به صورت موقت