ارتودنسی شفاف هم نیاز به مراقبت دارد؟

پیشرفت های تکنولوژی در ارتودنسی
جدیدترین تکنولوژی ها در ارتودنسی
2018/07/26
ارتودنسی مخفی
ارتودنسی مخفی ندان
2018/08/02
مراقبت از اینویزلاین

مراقبت از اینویزلاین

چه مراقبت هایی از ارتودنسی شفاف لازم است؟!

در یک کلینیک دندانپزشک تخصصی و ارتودنسی، هدف ارتودنتیست انجام یک ارتودنسی با کیفیت بالا می باشد، در یک محیط دوستانه، و کاملا راحت.

در واقع از خصوصیات یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی داشتن کادری مجرب و تیمی از متخصصین ارتودنسی می باشد، که در تلاش هستند شرایط را برای بیمار راحت تر فراهم کنند. برنامه های درمانی برای بیمار در نظر می گیرند که کاملا مناسب آن فرد برای انجام ارتودنسی باشد. با این حال طراحی درمان تنها بخش این پروسه می باشد، به همان اندازه هم مهم است که چقدر به دندان هایتان در صورت داشتن بریس ها و ارتودنسی انجام شده، اهمیت می دهید. حتی این مراقبت ها در رابطه با ارتودنسی شفاف یا اینویزیلان هم صدق می کند.

مراقبت از ارتودنسی شفاف دندان ها یا اینویزیلاین :

یکی از بزرگترین مزایای اینویزیلاین، قادر بودن به غذا خوردن و نوشیدن حتی با وجود الاینرهاست. اما به این معنا نیست که آن ها کثیف می شوند. تمیز نگه داشتن ارتودنسی شفاف دندان ها و یا الاینرها، بخشی حیاتی از درمان انجام شده است، و تنها راخیست که آن ها را نامرئی، بی بود و عاری از میکروب نگه می دارد. بدون مراقبت ها و تمیزکردن مرتب، الاینرها می توانند بی رنگ شوند، بو بگیرند و رسوبات و پلاک ها را به خود بگیرند که می توانند مینای دندان را از بین ببرند.

خوشبختانه، مراقبت از آن ها آسان خواهد بود. فقط کافیست بایدها و نبایدهای زیر را دنبال کنید.

بایدها در رابطه با الاینرها :

هر روز دهانتان را بشویید : هر وقت که الاینرها در دهانتان نیست، آن ها را با آب بشویید. با این کار باکتریها، بزاق دان، و تکه های غذا شستشو داده خواهند شد.

دندان هایتان را تمیز کنید : مراقبت های کامل فقط تمیز کردن الاینرها نیست، دندان ها نیاز به تمیز ماندن دارند، پس باید مسواک و نخ دندان را فراموش نکنید. روزانه باید این روال را در پی گیرید تا جایی که هرچه باکتری و پلاک به زیر دندان باشد، از بین بروند.

از مواد شوینده آنتی باکتریال و پاک کننده استفاده کنید : یک راه بسیار عالی برای تمیز نگه داشتن الاینرها به دور از هرگونه باکتری و پلاک.

مراقبت از ارتودنسی شفاف

با دقت مسواک بزنید : هر زمانی که می خواهید مسواک بزنید، باید آن ها را بیرون بیاورید و دوباره به داخل دهان و عقب دهان بکشید.

نبایدهای مراقبت از الاینرها :

خوردن و آشامیدن : غذاها و نوشیدنی های رنگی می توانند الاینرها را لک کنند و بوی بدی بگیرند و ممکن است با خوردن آب به الاینرها بچسبند.

استفاده از خمیردندان : خمیردندان برای دندان ها عالیست، اما می تواند به الاینرها آسیب برساند. زمانی که مسواک می زنید، باید به آرامی و بدون خمیردندان روی آن ها بکشید.

استفاده از مواد شوینده رنگی یا عطردار : استفاده از این محصولات روی الاینرها می تواند منجر به ایجاد لکه روی آن ها شود.