فرق مینی ایمپلنت و ایمپلنت در چیست؟

ایمپلنت دندان
مزایای ایمپلنت دندان
2018/08/27
دنتال این لی
بهترین راه جلوگیری از خرابی دندان ها
2018/09/03
فرق مینی ایمپلنت و ایمپلنت

مینی ایمپلنت و ایمپلنت دندان

چه تفاوت هایی بین مینی ایمپلنت ها و ایمپلنت معمولی می باشد؟

آیا تابحال به این فکر کرده اید که ایمپلنت دندان به شما لبخند زیبایی خواهد داد؟ از تفاوت های بین ایمپلنت های معمولی و مینی ایمپلنت مطمئن نیستید؟

ممکن است شما هم مثل برخی دیگر یک دندان تان را از دست داده باشید. یا اینکه بیشتر از یکی از دست داده باشید. یا اینکه بخاطر آسیب های دهانی یا تصادفی باشد. حتی شده به خاطر بیماری های خاصی هم دندانی از دست داده باشید، مثل بیماری های لثه یا پوسیدگی دندان.

مهم نیست چطور دندان تان را از دست داده اید. از دست دادن دندان در نهایت منجر به مشکلات بسیاری در دهان می شود. از جمله :

  • سخت جویدن غذا
  • از دست دادن حجم بسیاری از استخوان فک، که منجر به افتادگی در صورت می شود و چهره را پیرتر می کند.
  • سختی در صحبت کردن و منظورتان را فهماندن
  • تغییر جهت یا شیفت دندان های دیگر به سمت جاهای خالی دندان که منجر به مشکلات بایت می شوند.

ایمپلنت دندان، در چنین شرایطی دندان های از دست رفته را به شما بر می گرداند. جاهای خالی بین دندان ها را پر می کند و از این دست مشکلات را از بین می برد.

اصول ایمپلنت دندان و مینی ایمپلنت :

همه ایمپلنت های دندانی، چه معمولی چه مینی، خصوصا که به عنوان جایگزین ریشه دندان عمل می کنند، می توانند شرایط را برای قرارگیری دندان مصنوعی روی یک پایه فراهم کنند.

گزینه های متعدد بسیاری برای قرار دادن روکش بالای ایمپلنت می باشد که می تواند روکش، پروتز دندان یا بریج از جمله این موارد باشد.

ایمپلنت های استاندارد به همراه یک پست شروع می شوند که با جراحی در استخوان فک جا می گیرند. سپس اباتمنت ها به پست بعد از بهبودی لثه وصل می شوند. معمولا این پروسه ۳ تا ۶ماه طول می کشد. این اباتمنت ها دندان مصنوعی تان را حفظ می کنند.

مینی ایمپلنت و ایمپلنت دندان

مینی ایمپلنت ها هم در صورتی که لثه مناسبی برای نگه داشتن ایمپلنت نداشته باشید، گزینه خوبی نخواهند بود. با این وجود، پیوند استخوان پیشنهاد می شود تا استخوان کافی برای ایمپلنت معمولی ایجاد شود.

مینی ایمپلنت ها نسبت به ایمپلنت های معمولی کوچکتر هستند، و نیاز به استخوان کمتری برای وصل شدن به آن ها می باشد. لثه هایتان هم چنین سریعتر بهبود می یابند، همان روز هم می توان پروتز یا دندان مصنوعی را روی آن ها سوار کرد.

مینی ایمپلنت ها از یک بخش به جای دوتا ساخته شده اند. هیچ اباتمنت جدایی برای پیچ شدن به بالای پایه ایمپلنت نیست. بالای مینی اسکرو به لثه متصل می شود تا امنیت دندان را حفظ کند.

کدام بهتر است؟ ایمپلنت معمولی یا مینی ایمپلنت؟

در صورتی که استخوان فک سالم باشد، ایمپلنت معمولی بهتر عمل می کند. از مینی ایمپلنت ها سخت تر هستند و عملکرد و عمر طولانی تری دارند. با این وجود، مینی ایمپلنت ها انتخاب خوبی هستند. آن ها هم یک روکش، دندان مصنوعی یا بریج رویشان وصل می شود؛ بدون اتلاف وقت و هزینه.