روش های جدید ایمپلنت چه هستند؟

آیا کودکان هم می توانند ارتودنسی نامرئی انجام دهند؟
2018/07/09
تاثیر سیگارتاثیر سیگار کشیدن روی لمینت دندان
سیگاری ها می توانند لمینت کنند؟
2018/07/16
تکنیکی جدید در ایمپلنت دندان

تکنیکی جدید در ایمپلنت دندان

تکنیکی مدرن در ایمپلنت دندان

یک تکنیک جدید به نام پیوند زنجیره ای Alloplastic : یک راه ساده برای پرکردن فواصل اطراف ایمپلنت های فوری

این تکنیک یا روش جدید، توسط متخصصین در یک سال و نیم گذشته در کلینیک ها و نیز مطب های درمان ایمپلنت توسعه یافته است. در حالی که دیگر تکنیک ها هم توسعه داشتند، از آلو گرفت استفاده می کردند، یا یک تکنیک اتوژنیک توسط Oncu را توسعه داند. هر دوی این تکنیک ها نیاز به وسایل خاصی دارند که هم بتوان برای پیوند برداشت و آن را ایجاد کرد. این تکنیک نیاز به ابزار اضافی به خصوصی ندارد، و از آناتومی طبیعی موجود یعنی سوکت کشیدگی دندان استفاده می کند. در این صورت، این پروسه راحت می شود و می توان آناتومی طبیعی مکان مورد درمان را تنظیم کرد.

اکثر شیوه های مدرن که در کلینیک های تخصصی دندانپزشکی و پیشرفته انجام می شوند، شرایط ایمپلنت دندان را فراهم می کنند؛ مثل موقعیت های صورت در صورت نیاز به کشیدن دندان به همراه قرار دادن دندان روی ایمپلنت. در جاهای آن ها، اندازه ایمپلنت یا برابر است، یا بزرگتر از اندازه معمول سوکت باقی مانده است. یک روش ساده که احتمالا نیاز به پیوند هم ندارد. فقط بعد از آن در اکثرموارد، یک فاصله متوسط تا بزرگی بین ایمپلنت و دیواره های سوکت می باشد خواهد بود. این فاصله نیاز به پیوند زدن دارد.

پیوند بین فاصله سوکت تا دیواره در ایمپلنت دندان :

زمانی که ایمپلنت دندان در سوکت تازه جای کشیدگی دندان فرو می رود، فضای بین فاصله ها نیاز به موادی برای گرفتینگ یا پیوند دارد. تا به جهت چهارچوبی برای بهبود مناسب و osseointegration پیوند ایمپلنت.زمانی فاصله بین بدن و لامینا سوکت بررسی شد، به همراه اجزای افقی، که ثبات آن از اولیه اش بیشتر است.

تکنیک جدید در ایمپلنت دندان

هدف اصلی، قرار دادن فاصله ایمپلنت به جهت زیبایی شناسی و کاربردی است. در بحث زیبایی شناختی، استخوانی که فاصله بن ایمپلنت و استخوان جانبی را پر می کند، خیلی مهم است. از لحاظ زیبایی شناختی، از جنبه باکال یک ایمپلنت، نگرانی مهمی محسوب می شود، به خاطر اینکه صفحه باکال معمولا نازک است، و جذبش می تواند منجر به تحلیل بافت نرم شود. فاصله افقی، در صورتی که کمتر از ۲٫۰ میلی متر باشد، بدون مداخله پزشک می تواند عمل کند. در حقیقت نشان می دهد که پرکردن کامل این فاصله ممکن است بالای ۴٫۲ میلی متر باشد، اما باز هم قابل پیش بینی نیست. بنابراین، متخصص بیشتر از حد احتمالی همه موارد فوری را گرفت یا پیوند می زند، خصوصا که این فاصله بیشتر از ۱٫۰ میلی متر باشد.

استفاده از پودر Alloplastic :

پودر Alloplastic در سیلندرهای ۰٫۵-، ۱٫۰-، و ۲٫۰- سی سی موجود می باشد. این سیلندرها شامل یک ماتریکس گرفت استخوان می باشند که بعد از آبرسانی قالب گری می شوند. این ماده معدنی مبتنی بر کلسیم فسفات، دارای ساختار کربناتی آپاتیت مشابه استخوان طبیعی می باشد، به همراه کلاژن طبیعی نوع ۱ که از مشتقات گاو می باشد. این ذرات معدنی که بین ۳۵ تا ۱۰۰۰ میکروتر می باشد، با فیبرهای کلاژن پراکنده می شوند، و به شکل ماتریکس سه بعدی شکل می گیرند. در واقع فرایند کامل بازسازی استخوان را شکل می دهند. معمولا ارائه دهنده این محصول ترجیح می دهد که دوباره این ماده معدنی را هم با خون داخل سوکت یا استریل سالین آب بندی کند. ذرات مینرالیزه شده توسط کلاژن به این ماتریکس متصل می شوند، در نتیجه، از این محل به جای دیگری حرکت نمی کند.