درمان بیماری پریودنتال با لیزر

بیماری های مینای دندان
بیماری هایی که مینای دندان دچار آن ها می شود!
2018/02/01
علائم و نشانه های دندان عقل نهفته
آیا دندان عقل نهفته نیاز به جراحی دارد؟
2018/02/08
درمان بیماری لثه با لیزر

درمان بیماری لثه با لیزر

درمان بیماری های لثه با لیزر در کلینیک تخصصی دندانپزشکی :

با مراجعه به یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی و تشخیص بیماری پریودنتیت متوجه می شوید که برای بهبودی نیاز به یک پروسه درمانی جدی دارید. پریودنتیت یک بیماری عفونی باکتریایی مرتبط با بافت ها و استخوان های حمایت کننده دندان می باشد و منجر به التهاب لثه ها می شود و در صورت درمان نشدن، این التهاب استخوان های حمایت کننده دندان ها را از بین می برد. در نتیجه ممکن است دندان خود را از دست بدهید. تقریبا ۷۵درصد ریختن دندان ها در بزرگسالان، به خاطر عفونت های میکروبی در لثه ها می باشد. چندین گزینه برای درمان بیماری های لثه یا پریودنتال ممکن می باشد.

چه عواملی منجر به بیماری پریودنتال می شوند؟

دهان معمولا پر از باکتری می باشد، به همراه بافت های همبند و استخوان ها، این ببکتریهایی که بروی دندان ها می چسبند، پلاک نامیده می شوند. اگر پلاک ها از روی دندان برداشته نشوند، منجر به تارتار می شوند و مسواک زدن های مکرر هم آن ها را از بین نمی برد.

چطور بفهمید بیماری پریودنتال دارید؟

عفونت پریودنتال معمولا بدون درد می باشد. این حس زمانی از دردهای خفیف شروع می شود که وضعیت دهان و دندان هایتان وخیم باشد. علائم زیادی هست که منجر به ایجاد عفونت پریودنتال می شود. این علائم شامل تحلیل لثه، تورم لثه، بوی بد دهان، خارش و یا لثه های حساس می شود، در ادامه در زمان مسواک زدن خونریزی و درد نیز به دنبال آن می باشد. از جمله علائم دیگر بیماری لثه، جرم بین دندان ها و لثه ها می باشد، که در نهایت هم منجر به افتادن دندان می شوند.

درمان بیماری های لثه با لیزر

روش درمانی ایده آل برای درمان لثه :

تکنیک های سنتی درمان لثه از طریق جراحی صورت می گیرد. اما همان وقت گیر است و هم دردناک است. اما با ورود لیزر به دنیای پزشکی و دندانپزشکی، لیزردرمانی یا لیزرتراپی، کار را راحت تر کرده است. یکی از بهترین روش های درمانی که نه تنها به درمان بیماری های لثه کمک می کند، بلکه پروسه درمانی راحت تری دارد.

درمان بیماری لثه با لیزر، یک روش محافظه کارانه و غیر تهاجمی برای درمان پریودنتیت می باشد. شامل برش، بخیه و حذف رخی بافت ها نیست. در این روش از لیزر که دقت بالایی دارد استفاده می شود و در ۹۹درصد موارد باکتری هایی که در پاکت های پریودنتال می باشند، از بین می برد.

درمان بیماری پریودنتال با لیزر، چگونه صورت می گیرد؟

در این روش درمانی، یک لیزر دندانپزشکی برای دسترسی و از بین بردن التهاب اطراف ریشه دندان استفاده می شود. زمانی که بافت دندان عفونت کرده برداشته می شود و ریشه نیز خارج می شود، جرمگیری ریشه شروع می شود. این جرمگیری شامل برداشتن پلاک ها و جرم های اطراف دندان در زیر خط لثه می باشد.

مزایای درمانی لیزر پریودنتال چیست؟

  • فرایند درمانی سریعتر می باشد.
  • خونریزی کمتر
  • در مقایسه با جراحی های سنتی، زمان کمتری می برد.
  • معمولا ناراحتی پس از عمل کمتر می باشد. برای کاهش درد می توان مسکن به توصیه دندانپزشک استفاده کرد.
  • احتمال عفونت بسیار کمتر می باشد ـ در واقع پاکت های پریودنتال همه استریل می شوند.
  • حساست لثه ها کمتر می شود.