دانستنی های جالب درباره ارتودنسی
دانستنی های مفید درباره ارتودنسی
2017/10/19
روکش دندان
روکش های زیبایی دندان
2017/10/26
طراحی لبخند

طراحی لبخند

یک لبخند زیبا و ماندگار با طراحی لبخند

طراحی لبخند پروسه ای برای بهبود ظاهر لبخند از طریق یک یا چند روش دندانپزشکی زیبایی می باشد : مثل ونیر دندان، کامپوزیت باندینگ، ایمپلنت دندان و سفید کردن دندان.

برخی از اجزای مورد نظری که برای اصلاح طراحی لبخند در نظر گرفته می شوند، عبارتند از پوست صورت، رنگ پوست، رنگ مو، دندان ها (رنگ، عرض، طول، شکل و شمایل و به طور کلی ظاهر دندان)، بافت لثه و لب ها. از طراحی های لبخند به دلایل متعدد و به سفارش و سلیقه بیمار استفاده می شود. برخی مسائل و موارد هستند که دندانپزشک زیبایی آن را باید بررسی کند و سپس برای بهبود ظاهر دندان و روش انجام آن تصمیم بگیرد. این موارد عبارتند از :

رنگ دندان : آمالگام دندانی نقره ای که می توانند با کامپوزیت های به رنگ طبیعی دندان جایگزین شوند. در حالی که سفید کردن دندان فقط رنگ دندان ها یا لکه های روی دندان را بهبود می بخشد. رنگ دندان و سایه آن در طی ارزیابی و آماده سازی برای روش های مختلف دندانپزشکی زیبایی بسیار مهم هستند. مثلا برای پروسه هایی مثل پرسلین ونیر، تاج دندان، بریج ها، کامپوزیت باندینگ، و ایمپلنت دندان. شکل و شمایلی که دندانپزشک برای دندان هایتان انتخاب می کند، مثلا برای سفید کردن و ونیر دندان، باید به دقت بررسی شده و ارزیابی شود.

طراحی لبخند

تراز و فاصله بین دندان ها : دندان هایی که شکسته اند یا بین آن ها شکاف و فاصله ای باشد، می توانند در صورت لزوم با ارتودنسی یا Invisalign صاف و یکدست شوند و با ونیر بهبود یابند.

دندان هایی که از دست داده اید : یک یا چند دندان از دست داده می توانند تاثیر منفی روی ظاهر لبخندتان داشته باشند. همچنین روی جویدن تان تاثیر می گذارند و خطر پوسیدگی دندان را افزایش می دهند. دندان های از دست رفته هم می توانند با ایمپلنت دندان یا بریج و یا پروتزهای دندانی جایگزین شوند.

هماهنگی و تعادل : دندان های نامرتب، شکسته و یا ترک خورده می توانند با دندانپزشکی زیبایی بهبود یابند و ظاهر لبخندتان را بهبود بخشند.

گونه ها و لب هایی پر برای خندیدن : یک چهره نامناسب یا پیر می تواند زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار دهد، روش هایی مثل ارتودنسی و یا جراحی.

 دندانپزشک زیبایی می تواند با طرح درمانی که برایتان می ریزد، بهترین طراحی لبخند را برایتان در نظر بگیرد. این برنامه درمانی می تواند شامل سفید کردن دندان، کامپوزیت باندینگ، ونیرهای دندانی، تاج دندان، ارتودنسی، جراحی دهانی، و کاهش سطح لثه باشد.