نوجوانان هم می توانند ایمپلنت کنند؟

دنتال این لی
بهترین راه جلوگیری از خرابی دندان ها
2018/09/03
بالا رفتن سن و ایمپلنت دندان
آیا بالارفتن سن روی ایمپلنت دندان تاثیر دارد؟
2018/09/10
ایمپلنت دندان نوجوانان

ایمپلنت دندان نوجوانان

دندان هایی که افتادند یا فاصله های خیلی زیادی بین آن ها می باشد، می توانند مشکلات بسیاری در دهان ایجاد کنند، اما در صورتی که یک نوجوان باشید این وضعیت ویرانگرتر است. به خاطر این فاصله هایی که بین دندان ها می افتد، بسیاری از نوجوانان به فکر دنتال ایمپلنت می افتند. اما متاسفانه ممکن است کاندیدای خوبی برای انجام این ایمپلنت نباشند.

چرا نوجوانان کاندیدای خوبی برای دنتال ایمپلنت نیستند؟

نوجوانان اغلب کاندیدای خوبی برای انجام ایمپلنت دندان نیستند، به خاطر اینکه هنوز در حال رشد می باشند. اگر ایمپلنت دندان که یک پیچ کوچک تیتانیومی می باشد در فک قرار گیرد، چون هنوز استخوان فک کامل شکل نگرفته است، ممکن است بیفتد.

با توجه به اینکه این روش برای انجام ایمپلنت دندان چقدر پیچیده می باشد، بسیاری از جراحان دهان و دندانپزشکان ترجیح می دهند که صبر کنند تا استخوان ها کامل رشد کنند. سپس این پروسه می تواند با موفقیت انجام شود.

در چه سنی می توان دنتال ایمپلنت انجام داد؟

هیچ وقت سن خاصی تعیین نشده که گفته شود در آن سن نباید دنتال ایمپلنت صورت گیرد. سن مطرح نیست، چون هر کسی در یک رنج سنی خاصی رشد کاملی خواهد داشت. برخی هم هستند که ممکن است در سنین ۱۷ یا ۱۸ سالگی برای انجام ایمپلنت آماده باشند.

معمولا جراحان دهان و دندانپزشکان به برخی توصیه می کنند که تا سنین ۱۶ سالگی صبر کنند تا ایمپلنت دندان را بتوانند انجام دهند. با این وجود، برخی دختران که ۱۴ سالشان می باشد، نسبت به پسران که باید به سن ۱۸ سالگی برسند، می توانند ایمپلنت کنند.

سن تنها عاملی نیست که فرد را برای کاشت دندان آماده می کند. جایی که دنتال ایمپلنت هم قرار است قرار گیرد، در نوجوانان یک مسئله مهم به شمار می آید. فک بالا و پایین با سرعت متفاوتی رشد می کنند. به این معنا که ممکن است یک نوجوان بتواند برای فک بالا قبل از فک پایین ایمپلنت انجام دهد.

گزینه های درمانی برای نوجوانانی که نمی توانند ایمپلنت کنند!

دنتال ایمپلنت برای نوجوانان

فقط به خاطر اینکه نوجوانان نمی توانند کاندیدای خوبی برای انجام ایمپلنت باشند، به این معنی نیست که همینطور تا اخر عمر با جای خالی دندان شان سر کنند. دندان های بسیاری هستند که می توانند جایگزین دندان از دست رفته شوند. موقتا جاهای خالی بین دندان ها را تا زمانی که نوجوان به سن مناسب برسد، نگه می دارند تا بتواند ایمپلنت کند.

یکی از محبوب ترین جایگزین های دندانی برای نوجوانان، استفاده از دندان مصنوعی تکه ای می باشد. دندان مصنوعی های تکه ای جنس مقاومی دارند. ابزار دندانپزشکی با استفاده از کلسپس هایی که به دندان طبیعی متصل می شوند، استفاده می شوند. زمانی که متصل شدند، دندان مصنوعی تکه ای به دندان طبیعی نوجوان وصل می شود تا ظاهری طبیعی و لبخندی جذاب به فرد دهد.

نوجوانان اغلب انتخابشان به عنوان یک گزینه درمانی، همین دندان مصنوعی تکه ای می باشد. به دو دلیل : یکی اینکه موقتی است. نوجوانان می توانند یک لبخند کاملی داشته باشند، تا زمانی که موقع گذاشتن دائمی دندان شود. دلیل دوم آن مقرون به صرفه بودن آن است. دندان های مصنوعی تکه ای نسبت به ایمپلنت دندان و بریج دندان مقرون به صرفه تر هستند.

فقط باید حتما مراقبت های دهانی و دندانی فراموش نشود و زیر دندان مصنوعی تمیز شود.

روش دیگر برای حفظ جای دندان از دست رفته، بریج دندان است. بریج دندان که از جنس پرسلین یا رزین می باشد برای جایگزینی دندان از دست رفته می باشد. فقط برای قرارگیری بریج دندان باید دندان های اطراف کمی از آن ها زده شود، تا بریج جای گیرد.