دندان های جدید و زیبا با جرمگیری و پولیش دندان

بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان
لبخندی هالیوودی با بلیچینگ دندان
2017/10/09
چرا ارتودنسی شفاف انقدر محبوب است
چرا ارتودنسی شفاف انقدر طرفدار دارد؟
2017/10/16
جرمگیری دندان

جرمگیری دندان

روند جرمگیری دندان و پولیش کردن به چه صورت است؟

مهمترین و با ارزشترین ویزیت برای شما مطمئنا رسیدگی به دندان ها و چکاپ آن ها می باشد. جرمگیری دندان ها و پولیش آن ها به دندانپزشک این امکان را می دهد تا به بهداشت دهان و دندان هایتان کمک شود. در عین حال، چکاپ دندان ها هم از ضروریاتی می باشد که باعث جلوگیری از بیماری های دندانی و پیشرفت آن ها می شود. شستشوی روزانه و یا مسواک زدن دندان ها با دهانشویه به جهت ضد عفونی کردن دندان ها برای سلامت دهان و دندان به مدت طولانی کافی نیست.

پولیش دندان و توجه مرتب به آن در طولانی مدت بهداشت دهان را به همراه دارد و بهترین بیمه برای حفظ و داشتن یک لبخند زیبا می باشد.

هرچند وقت یکبار نیاز به ویزیت دندانپزشک می باشد؟

برای داشتن دهان و دندانی سالم، بهتر است هر ۶ ماه یک بار با دندانپزشک ملاقات کنید. این چکاپ های منظم لثه ها و دندان هایتان را سالم نگه می دارد. همچنین به تشخیص زودهنگام هر گونه مشکل مثل بیماری های لثه یا سرطان های دهانی و پوسیدگی های عمیق کمک می کند.

به چه دلیل نیاز به بلیچینگ و یا جرمگیری دندان می باشد؟

  1. از بین بردن لکه های ناشی از مواد غذایی (قهوه و چای) یا تنباکو.
  2. از بین بردن تارتار یا calculus ـ این کار به جلوگیری از بیماری های لثه که اصلی ترین دلیل تحلیل لثه، لقی دندان، و از دست دادن دندان هستند، کمک می کند.
  3. به بررسی هر گونه بیماری دهانی مثل پوسیدگی عمیق سرعت می بخشد.
  4. یاد می دهد که محافظت ار دندان ها و لثه ها و سلامت آن ها چقدر مهم است.

جرمگیری دندان و پولیش کردن

جرمگیری و پولیش دندان چه مراحلی را طی می کند؟

جرمگیری دندان :

ابزارهای تخصصی هستند که برای از بین بردن پلاک دندان و calculus استفاده می شوند که هیج آسیبی هم به دندان ها نمی رسانند. اسکالر اولتراسونیک از ارتعاش استفاده می کند تا تارتارهای سخت که به دندان چسبیده اند را از بین ببرد. اسپری آب نیز برای تمیز کردن دبریس هم استافده می شود. ممکن است یک صدای وز وز مانندی بشنوید که از اسکالر بلند می شود.

پولیش :

پولیش کردن معمولا بعد از جرمگیری انجام می شود تا لکه های روی دندان ها را از بین ببرد و دندان هایی صاف و براق به شما دهد. پولیش کردن به همراه یک کاپ پلاستیکی نرم می باشد که می چرخد. خمیر پروکسیلاکسیس ـ یک خمیردندان مخصوص ـ که روی دندان ها چرخانده می شود.

پولیشینگ Prophyjet از یک اسپری با فشار هوا و آب به همراه پودر سدیم کربنات استفاده می کند، تا لکه ها، پلاک و دبریس نرم را از روی دندان از بین ببرد. ممکن است کمی شور باشد.

چه فرقی بین سفید کردن دندان و جرمگیری دندان می باشد؟

با گذر سن و سال و مصرف مداوم مواد غذایی تیره مثل قهوه، چای، یا تنباکو رنگ دندان زرد می شود. با سفید کردن دندان که یک روش دندانپزشکی زیبایی می باشد، رنگدانه های داخل دندان را روشن می کند. جرمگیری و پولیشینگ، رویه ایست که پلاک دندان، تار تار و لکه های بیرونی دندان را از بین می برد.

در واقع با جرمگیری و پولیش دندان، از بیماری های شدید لثه جلوگیری می شود. بعد از پولیش و جرمگیری، دندان ها روشن تر می شوند، در صورتی که لکه ای روی سطح خارجی دندان بوده است. اگر هم رنگ طبیعی دندان ها خیلی زرد باشد، ممکن است بعد از تمیز کردن، تغییر چندنی نکند، بخاطر اینکه زردی دندان از داخل دندان است.