مراقبت های بعد از ایمپلنت
مراقبت از ایمپلنت دندان
2018/09/20
بهترین زمان برای سفید کردن دندان
بهترین زمان برای سفیدکردن دندان چه موقع است؟
2018/09/27
روش های سفیدکردن دندان

روش های سفیدکردن دندان

اینکه سفید کردن دندان ها یا وایتنینگ دندان ها چقدر طول می کشد، بستگی به روشی که دارد که قرار است آن ها را سفید کرد. به همین دلیل به ۵ روش پرطرفدار به توصیه دندانپزشک زیبایی و ترمیمی می پردازیم. می توانید حتی روش ها را با هم مقایسه کنید، با یک دندانپزشک زیبایی و ترمیمی هم مشورت کنید تا تصمیم بهتری بگیرید.

حتما شده به عکس های خانوادگی تان یا دورهمی هایتان نگاه می کردید، هوس یک لبخند زیبا و درخشان کرده باشید؟! هر روش سفید کردن دندان، طول پروسه اش متفاوت می باشد، مثلا می تواند یک هفته باشد یا یک ماه باشد. اگر یک متد سفیدکردن ۹۰ دقیقه طول بکشد، روش دیگر می تواند به سه ماه بکشد.

متدهای مختلف سفید کردن دندان ها :

روش های وایتنینگ دندان که دندانپزشک زیبایی و ترمیمی پیشنهاد می دهد، عبارتند از :

سفید کردن دندان به روشی حرفه ای

یک روش حرفه ای و جز سریع ترین روش ها می باشد، اما روی دندان ها خیلی تاثیرگذار است. به طور متوسط، دندان بیماران ۲ الی ۳ درجه روشن تر می شوند. در این روش از وایتنینگ دندان، تقریبا ۹۰ دقیقه زمان می برد.

نوارهای سفیدکننده

تقریبا این روش برای دندان ها یکی دو ساعت طول می کشد. این نوارها ژلی مکررا بسیار تاثیرگذار هستند، فقط یکسری الزامات نیاز دارند. بعد از ۲ الی ۳ هفته دندان ها چند درجه روشن تر می شوند.

تری ها و ژل های سفید کننده

به خاطر اینکه سازنده ها این مواد سفیدکننده را در مدل های مختلف تولید می کنند، پس اینکه چقدر دندان هایتان سفید شوند، بسته به قدرت آن تولید کننده دارد. استفاده از ژل بلیچینگ با پروکساید کاربید ۱۰درصد، و درمان آن به صورت روزانه به اندازه یک ساعت، می تواند دندان ها را نسبت به روش های دیگر که زمان بیشتری می برند، سفید کند.

متدهای سفید کردن دندان

به خاطر همین برای اینکه دندان ها سریعتر سفید شوند، طول جلسات درمانی باید بیشتر شوند. مثلا اگر کیت بلیچینگی که گرفته اید، نوشته باید ۲ تا ۴ ساعت اعمال شود، باید همین تایم را به طور کامل در نظر بگیرید.

خمیردندان های سفید کننده

این خمیردندان ها شامل آنزیم های خفیفی می باشند که لکه ها را موقع استفاده از بین می برند. از یک مسواک برقی استفاده کنید تا لکه ها را کامل از بین ببرند.

اگر دوبار در روز استفاده شود، بعد از دو الی ۶ هفته رنگ دندان ها را روشن تر می کند.

شوینده های سفید کننده

به همان راحتی که از دهانشویه ها استفاده می کنید، این شوینده ها هم مواد سفیدکننده دارند. البته بخاطر این است که کاربران به اندازه چند دقیقه ای از این مواد شوینده برای دندان هایشان در روز استفاده می کنند، به آرامی دندان ها را سفید می کند.

ممکن است چند ماهی فرق آن چنانی نبینید.