بهترین سن ارتودنسی دندان چه موقع است؟

لمینت دندان یا ایمپلنت
لمینت دندان بهتر است یا ایمپلنت؟
2018/04/26
تمیز نگه داشتن لمینت دندان
راه های مراقبت و نگهداری از لمینت دندان
2018/05/04
بهترین سن برای ارتودنسی کودکان

بهترین سن برای ارتودنسی کودکان

زمانی که به ارتودنسی فکر می کنیم، یک نوجوان به ذهنمان می آید که سیم های فلزی و براکت به دندان هایش وصل بوده است. اما همه افرادی که در این سن می باشند، معمولا بریس به دندان هایشان دیده می شود، که البت سوالات زیادی را در ذهن ایجاد می کند. انجام ارتودنسی دندان در سنین جوانی بهتر است یا اینکه دلایل خاصی دارد که در سنین نوجوانی ارتودنسی راحت تر است؟ آیا محدودیت سنی برای بریس ها می باشد؟ پس بهترین سن برای ارتودنسی دندان چه موقع است؟

سن ایده آل برای بریس دندان چه موقع می باشد؟

اگر سوالتان این است، حتما به این حس خوب هم رسیدید که بریس دندان در آینده کودکتان چقدر تاثیرگذار است. شاید دختر یا پسر داشته باشید که دندان های بدشکل داشته باشد، یا اوربایت باشند یا اینکه آندربایت باشند. حقیقت این است که دهان کودک همیشه در حال تغییر می باشد. فکین ما ممکن است عرض شوند، و نیز با بالا رفتن سن رشد می کنند و بازتر می شوند. دندان های کودک می افتند، و دندان های دائمی شروع به درآمدن می کنند. بنابراین، در آینده احتمالا نیاز باشد که ارتودنسی دندان توسط یک ارتودنتیست حرفه ای انجام دهید.

هیچ سن خاصی مد نظر نیست که کودک باید در آن زمان ارتودنسی کند. بعضی از بچه ها زمانی که ۶ ساله می شوند، یا بعضی که ۱۰ ساله می شوند، و برخی با اولین ملاقاتشان نزد دندانپزشک، تشخیص داده می شود که باید ارتودنسی انجام دهند. بسیاری از ارتودنتیست ها می گویند که زمان ایده آل برای مراجعه نزد دندانپزشک، زمانیست که دندان های دائمی کودک شروع به در امدن کرده اند. اکثر کودکان هم در سن ۷ سالگی می توانند مراجعه کنند.

بهترین سن برای ارتودنسی کودکان

با یک ویزیت نزد ارتودنتیست، تشخیص داده می شود که باید دندان ها ارتودنسی شوند. اغلب اوقات هم دندانپزشک خانوادگی توصیه می کند که مرتب ویزیت شوید، خصوصا که مشکلات خاص و قابل توجهی در ترتیب دندان ها یا گاز گرفتن باشد.

اطلاعات بیشتر درباره ارتودنسی دندان :

سوالی که شده بود این بود که محدودیت سنی ارتودنسی دندان چقدر می باشد؟

در صورتی که کودکی زمان خوبی برای ایجاد تغییرات در دهان و فک می باشد، اگر انجام نشود، در سنین بزرگسالی مراجعه برای ترمیم دندان های کج و نامرتب یا مال اکلوژن، TMJ و غیره بیشتر و بیشتر می شود. طبق آمار انجمن آمریکایی ارتودنسی، از ۵ بیمار ارتودنسی، یکی از آن ها بالای ۱۸ سال می باشد.

برخی از ارتودنتیست ها می گویند که محدودیت سنی پایین می باشد، چون معمولا دندان های دائمی در آخر هستند که مورد درمان قرار می گیرند.