بهترین جایگزین برای لمینت دندان چیست؟

جایگزینی دندان های از دست رفته
آیا راه حلی برای دندان از دست رفته هست؟
2018/11/12
بهترین نوع روکش دندان
آیا روکش دندان خوب است؟
2018/11/19
جایگزین لمینت دندان

جایگزین لمینت دندان

ونیر دندان یا لمینت دندان چیست؟

ونیر دندان یک لایه نازک از جنس پرسلین می باشد که به سطح رویی دندان متصل می شود، مثل ناخن مصنوعی! گاهی اوقات هم از کامپوزیت که رنگ دندان های طبیعیست، بجای پرسلین استفاده می شود.

چه موقع نیاز به لمینت دندان می باشد؟

ونیرها یا لمینت ها رنگ دندان، شکل دندان هستند و روی دندان قرار می گیرند. شکل دقیق پرسلین با توجه به رنگ درست دندان ها انتخاب می شود تا رنگ دندانی که از بین رفته دوباره بازیابی شود. در واقع با لمینیت دندان ظاهر دندانی هم که شکسته، بهبود پیدا می کند.

با پرسلین ونیر می توان کل سطح دندان جلویی را پوشش داد، با بخش ضخیم تر آن، بخش شکسته جایگزین می شود. ونیرها همچنین می توانند برای بستن فواصل بین دندان ها استفاده شوند، زمانی که ارتودنسی مناسب نباشد. در صورتی که یک دندان از جایش خارج شده باشد، با لمینت می توان آن را جای دیگری قرار داد و ترمیم کرد.

مزایای لمینت کردن چیست؟

با لمینت کردن، ظاهر دندان کاملا جدید و طبیعی می شود. به خاطر اینکه خیلی نازک اند و باید توسط چسب خاصی در جای خودشان قرار گیرند، در واقع یک آماده سازی کوچکی قبل از انجام آن برای دندان نیاز می باشد. برخی از انواع این ونیرها نیازی به هیچ امادگی خاصی ندارند.

چه آمادگی خاصی برای لمینت کردن لازم می باشد؟

برخی از این سطوح شفاف که روی دندان قرار می گیرند، باید قبلش دندان کمی تراشیده شده باشد. به خاطر اینکه به درستی و دائم روی دندان متصل شده باشند. میزان مینای دندانی که تراشیده می شود خیلی کم است و مثل ضخامت ونیری که قرار است وصل شود، می باشد.

با بیحسی موضعی می توان مطمئن شد که بیماری دردی نمی کشد، اما اغلب نیازی نیست. زمانی که دندان آماده شد، دندانپزشک زیبایی قالبگیری می کند. این به بیمار این اجازه را می دهد که با اطلاع از شرایط دندان، ونیر را آماده کند.

رنگ دندان های اطراف هم باید حتما با ونیر یکی باشند.

چقدر طول می کشد لمینت انجام شود؟

ونیر یا لمینت حداقل ۲ جلسه طول می کشد. اولین جلسه آماده سازی دندان می باشد که باید سایه و رنگ آن ها یکی باشد، دوم فیت شدن آن است. قبل از باندینگ، دندانپزشک ونیر را روی دندان می گذارد تا ان را ببینید. سپس با چسباندن ونیر در جای خودش با چسب مخصوص، روی دندان قرار می گیرد.

لمینت دندان

آیا نیاز است که ونیر موقتی روی دندان قرار گیرد؟

به خاطر آماده سازی دندان، گاها نیازی به ونیر موقتی نیست.

لمینت دندان چقدر عمر می کند؟

ونیرها باید سال ها عمر کنند، اما امکان شکستن یا ترک برداشتن شان هست، فقط باید با دندان هایتان دوست باشید. همانطور که دندانپزشک زیبایی می گوید، هرچه بیشتر به دندان هایتان اهمیت دهید به همان اندازه عمر ونیرها هم افزایش پیدا می کند. ترک های کوچک ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشند، یا حتی گاهی اوقات در صورت ضرورت، ونیر جدید جایگزین می شود.

آیا جایگزین هایی برای لمینت دندان می باشد؟

ماده پرکردنی طبیعی می تواند برای ترمیم های جزیی دندان های جلو استفاده شود. زمانی که دندان می تواند با پرکردن مشکلش حل شود، عالی می شود، اما ممکن است برای دندان شکسته کاری نتوان کرد. همیشه بین دندان و مواد پرکردنی یک ارتباطی بوده است.

روکش ها برای دندان هایی که نیاز به استحکام بیشتری داشته اند، استفاده می شده است. یا برای ان هایی که شکسته بودند، یا به خاطر پرکردگی های حجیم ضعیف شده بودند، یا ترمیم کانال ریشه داشته اند.