انواع ایمپلنت های دندانی را بشناسید!

ممنوعیت امور دندانپزشکی برای زنان باردار
آیا زنان باردار مجاز به دنتال باندینگ هستند؟
2018/01/04
اسکرو های ارتودنسی چیست
ارتودنسی با TAD چیست؟
2018/01/11
انواع ایمپلنت های دندانی چیست

انواع ایمپلنت های دندانی چیست

درباره ایمپلنت های دندانی چه می دانید؟

ایمپلنت های دندانی چیست؟

دنتال ایمپلنت یا کاشت دندان، یا به عبارتی دیگر ایمپلنت دندان پست ها یا فریم های فلزی می باشند که با جراحی داخل فک به زیر لثه قرار می گیرند. هنگامی که در جای خود قرار گرفتند، دندانپزشک دندان های جایگزین را روی آن ها قرار می دهد.

ایمپلنت های دندانی به چه صورت کار می کنند؟

به خاطر ایمپلنتی که به استخوان فک جوش داده می شود، پایه ای ثابت برای قرار گیری دندان مصنوعی به روی آن ایجاد می شود. دندان های مصنوعی و بریج ها با نصب بروی ایمپلنت لغزش یا حرکتی در دهان ایجاد نمی کنند، یک خصوصیت منحصر به فرد که به هنگام غذا خوردن و آشامیدن بسیار موثر می باشند. این خصوصیت ایمن به پروتز دندان و بریج ها کمک می کند که حس طبیعی بودن دندان به بیمار منتقل شود.

انواع ایمپلنت های دندانی

برخی از بیماران با بریج های معمولی و پروتزهای معمولی راحت نیستند، به خاطر درد هایی که دارند، یا جابجایی آن ها. به علاوه، بریج های معمولی باید به دندان متصل شوند تا فضای خالی از دست داده دندان را پر کنند. برای انجام ایمپلنت، نیاز به داشتن لثه های سالم و استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت می باشد. باید این ساختار را سالم نگه دارید. با مراقبت های دهانی و دندانی دقیق و منظم و ملاقات های مرتب نزد دندانپزشک، ایمپلنت هایی طولانی مدت در دهان تان خواهید داشت.

ایمپلنت معمولا گران تر از روش های دیگر برای جایگزینی دندان می باشد. بخاطر همین ممکن است یکسری فکر آن را در سر نداشته باشند.

انواع ایمپلنت چه می باشد؟

ایمپلنت آندوسپرمی ـ در این نوع کاشت دندان، ایمپلنت با جراحی مستقیما به فک متصل می شود. زمانی که بافت اطراف لثه بهبود یافت، یک جراحی دوم برای اتصال به ایمپلنت اصلی نیاز است. در نهایت، یک دندان مصنوعی به صورت جداگانه روی آن متصل می شود.

ایمپلنت های زیرپوستومی ـ در این نوع ایمپلنت که شامل یک فریم فلزی می باشد، به روی فک زیر بافت لثه قرار می گیرد. همانطور که لثه بهبود می یابد، این فریم هم به استخوان فک فیکس می شود. همانند روش قبلی، پست هایی که به قاب وصل بودند، بعد از آن ها دندان های مصنوعی به روی شان قرار می گیرند.