آیا انجام دندانپزشکی زیبایی در بارداری خطر دارد؟

بیماری های لثه یا پریودنتال
پریودنتال دشمن زیبایی دندان های شما
2017/11/30
روکش دندان
چه موقع نیاز به روکش دندان می باشد؟
2017/12/07
خدمات دندانپزشکی زیبایی در بارداری

خدمات دندانپزشکی زیبایی در بارداری

دندانپزشکی زیبایی در دوران بارداری

در بازه دندانپزشکی زیبایی بسیاری از خدمات هستند که امروزه و در حال حاضر در حال ارائه شدن می باشند. یکی از این خدمات ونیر دندان می باشد. سوالی که ممکن است پیش بیاید، در رابطه با خانم های باردار می باشد. اینکه آیا مجاز به انجام هرگونه خدمات دندانپزشکی زیبایی خصوصا ونیر دندان در دوران بارداری می باشند؟!

آیا زنان در دوران بارداری مجاز به انجام دندانپزشکی زیبایی می باشند؟

ونیر دندان از جمله درمان های دندانپزشکی می باشد که شامل روکش دندان از جنس پرسلین می باشد. این درمان می تواند به جهت بهبود رنگ و سفیدی دندان استفاده شود، همچنین برای فیکس کردن فضای بین دندان ها یا پوشش دندان های افتاده کاربرد دارد. کاربرد پرسلین ونیر ها در دوران بارداری روشی ایمن در نظر گرفته می شود. اما با این حال برخی از دندانپزشکان هنوز هم بر این عقیده هستند که چنین روش های دندانپزشکی زیبایی به بعد از تولد نوزاد بیفتد. تنها عارضه جانبی شناخته شده در بارداری این است که لثه ها در این دوران حساس تر می باشند و سریع خونریزی می کنند. به همین توصیه بر این است که کارهای دندانپزشکی به بعد از بارداری محول شود.

خدمات دندانپزشکی زیبایی در دوران بارداری

در دوران بارداری ، سلامت لثه و دندان یک نگرانی ثابت به حساب می آید. جنینی که در حال رشد می باشد، کلسیم را از هر منبعی از بدن که شده دریافت می کند. برای همین باید از سلامت دندان ها اطمینان حاصل کرد که بر اثر کمبود کلسیم آسیبی نبینند. ونیرها دندان ها را پوشش می دهند بخاطر همین چکاپ های مرتب نمی تواند به طور معمول انجام شود. این می تواند یک نگرانی دیگری باشد که نیاز به بحث و گفتگو با دندانپزشک دارد. آن هم قبل از اینکه پرسلین ونیر در دوران بارداری انجام شود.

انجام ونیرها به صورتیست که بیمار باید مدتی را دراز بکشد. در صورتی که این خانم باردار قادر به دراز کشیدن به پشت به مدت طولانی نباشد، انجام ونیر به هدف زیبایی باید به بعد از زایمان موکول شود.

زیبایی ونیرها تنها دلیل انجام این روش نیست. در صورتی که پوسیدگی دندان به عنوان مساله ای جدی باشد، دندانپزشک ممکن است پیشنهاد ونیر دهد تا از پروسه پوسیدگی جلوگیری کند. به طور کلی، رادیولوژی دهان و دندان هم لازم است تا از موقعیت دندان ها و سلامت آن ها قبل از ونیر مطمئن شد. رادیولوژی می تواند به دندانپزشک بگوید که آیا دندانی نیاز به ترمیم ریشه دارد یا خیر. رادیولوژی دهان و دندان در دوران بارداری هم آن قدرها ایمن نیست.  به همین دلیل فرم های درمان های دندانپزشکی داده می شود تا در رابطه با آن ها با دندانپزشک مشورت شود.