سفید کردن دندان با لیزر
سفید کردن دندان با لیزر
2017/12/25
راه های طبیعی سفید کردن دندان
تکنیک های سفید کردن دندان
2018/01/01
پروتز کامل دندان

پروتز کامل دندان

منظور از پروتز کامل دندان چیست؟

پروتز کامل دندان وسیله ای متحرک می باشد که می تواند به جای دندان های از دست رفته استفاده شود. دندان مصنوعی یا پروتز دندان از پرسلین و یا آکریلیک ساخته شده است و با یک پایه اکریلیک نگه داشته می شود. پروتزهای تکه ای هم شبیه آن ها می باشند اما فقط برای برخی دندان ها استفاده می شوند، البته تنها به عنوان جایگزینی برای دندان ها می باشند. اگر نگران انتخاب دندان مصنوعی هستید، پروتز کامل دندان در این مورد نیاز می شود البته زمانی که تمام دندان هایتان را از دست داده باشید. آن موقع می توان با آن ها دوباره به چهره قبلی برگشت و اعتماد به نفس داشت.

پروتز دندان از چه چیزی ساخته شده اند؟

اساس یک دندان مصنوعی بسته به ظاهر و رنگ لثه می باشد و از رنگدانه های اکریلیک به دقت استفاده می شود، که با عنوان پلی متیل یا PMMA شناخته شده اند. سطوح PMMA خیلی واضح به نظر می رسند و به نظر طبیعی می آیند و ممکن است به جلوگیری از ایجاد باکتری های تولید کننده بو روی پروتز کمک کنند. پروتزهای بالایی بیشتر به جهت پوشش سقف دهان نیز در نظر گرفته می شوند، در حالی که پروتزهای پایینی U شکل هستند و فضای کافی برای زبان ایجاد می کنند.

پروتز کامل دندان چیست

هردو پروتز بالا و پایین روی لثه قرار می گیرند و مکش در دهان به نگهداری آن ها کمک می کند. چسب دندان مصنوعی می تواند به محافظت از پروتزهای شما کمک کند و به جلوگیری از ایجاد هرگونه ناراحتی به خاطر ذرات مواد غذایی کمک کند.

عادت به پروتز دندان :

ممکن است زمان کمی ببرد تا به پروتزها عادت کنید، اما با دندانپزشک متخصص صحبت کنید، مطمئنا شما را در رابطه با چیزی که انتظار می رود راهنمایی می کنند. خوردن و صحبت کردن با پروتز، اوایلش خود مشکلات کوچکی ایجاد می کند اما مطمئن باشید که با کمی تمرین و استفاده کم کم به آن ها عادت می کنید.

برای اینکه پروتزها در وضعیت خوبی بمانند، مرتب آن ها تمیز کنید. شب ها آن ها را دربیاورید، اجازه دهید لثه ها کمی استراحت کنند و از آن ها با خیال راحت مراقبت کنید.

دندان مصنوعی کامل می تواند نتیجه مثبتی در زندگی تان داشته باشد، و یک لبخند زیبا را به صورتتان ببخشد و احساس خوبی از خودتان را به شما بدهد.