منظور از روکش های موقت چیست؟

ایمپلنت دندان چیست
ایمپلنت چطور به حفظ لبخندتان کمک می کند؟
2018/05/14
درباره بریس های فلزی
هرچیزی که درباره بریس های فلزی باید بدانید!
2018/05/21
منظور از روکش های موقتی

منظور از روکش های موقتی

مراقب روکش های موقتی باشید!

حتی اگر دندان قرار است روکش هم شود، باز هم نیاز است که دندانپزشک برای محافظت از آن یک روکش دائمی استفاده کند و آن را در طی دو الی سه هفته حاضر کند و برای بیمار انجام دهد. همچنین رنگ روکش ممکن است موقتا تطابقی با بقیه دندان ها نداشته باشد، اما از لحاظ خوردن و صحبت کردن برای بیمار مشکل دیگری ایجاد نمی کند.

از سمان موقت استفاده می شود تا روکش به دندان فیکس شود، در نتیجه راحت تر هم می توان در دفعه های بعد برداشت.

روکش های دندان :

روکش دندان به عنوان یک محافظ بروی دندان های طبیعی و ایمپلنت دندان می باشد. انجمن دندانپزشکی آمریکا شرح داده است که زمانی که یک دندان رنگش را از دست می دهد، خیلی بدشکل می شود یا به خاطر پرکردگی حجیم ضعیف می شود، در نتیجه باید روکش بسیار عالی فیکس شود. دندانپزشک احتمالا به سادگی روکش را برای زمانی که دندان کوچک است یا چیزی از آن نمانده توصیه می کند. همچنین ممکن است بریج هم استفاده شود، که جایگزین دندان های از دست رفته یا آن هایی که کشیده شدند، می شود.

چگونه روکش دندان ساخته می شود؟

دندانپزشک در دو جلسه مرحله اول، روکش موقتی را بروی دندان قرار می دهد. در طی ملاقات هایی که صورت می گیرد، دندانپزشک رادیولوژی دندان انجام می دهد تا در صورت مشکلی در ناحیه درمان آن را حل کند. سپس فضایی برای روکش دائمی ایجاد می شود، دندان طبیعی هم بالا و پایینش پر می شود. سپس با قالب گیری های که صورت می گیرد، سفارش ساخت روکش دائمی به آزمایشگاه داده می شود. به خاطر اینکه دو سه هفته طول می کشد، روکش موقتی قرار می گیرد تا از دندان تا ویزیت بعدی محافظت شود.

منظور از روکش های موقتی

در جلسه آخر، زمانی که روکش دائم آماده می شود، دندانپزشک روکش موقتی را برمی دارد و روکش دائمی را جایگزین آن قرار می دهد.

مراقبت از روکش های موقتی :

مسواک زدن به طور مرتب با خمیردندان فلورایده به مراقبت از این روکش موقتی کمک می کند. روکش ها مثل دندان های طبیعی هستند. خمیردندان می تواند به استحکام دندان برای جلوگیری از پوسیدگی های دندانی کمک کنند. بلافاصله بعد از اینکه روکش قرار گرفته شد، نباید تا ۳۰ دقیقه غذا خورد. خوراکی های چسبناک باعث شوند روکش موقتی از روی دندان کنده شود، به خاطر همین باید از خوردن آن ها پرهیز شود. اگر روکش کنده شود، بیمار می تواند آن را با چسب دندان مصنوعی بچسباند، تا زمانی که نزد دندانپزشک مراجعه کند.

فقط باید حتما حواس تان باشد که روکش موقتی نباید به حال خود در دهان رها شود، چون دندان حرکت می کند، در نتیجه قرارگیری روکش را مشکل می کند.

جایگذاری روکش های موقت خیلی جای نگرانی ندارند. بدون در نظر گرفتن هیچ گونه مراقبتی، انتظار پوسیدگی دندان یا جابجایی دندان را در این نوع روکش ها داشته باشید. پس حتما تا زمانی که روکش های دائمی ساخته شوند، مراقب روکش های موقتی باشید، تا منجر به ایجاد مشکل خاصی نشوند.