درباره بریس های فلزی
هرچیزی که درباره بریس های فلزی باید بدانید!
2018/05/21
آیا سیلانت دندان ارزش دارد
آیا انجام سیلانت دندان ارزش دارد؟
2018/05/28
باندینگ دندان چیست

باندینگ دندان چیست

هیچ کس دندان های کاملی ندارد. بالا رفتن سن، بهداشت دهان و آسیب های پیشین دندانی می توانند روی شکل و عملکرد دندان ها تاثیر بگذارند. با باندینگ دندان همه مشکلاتتان حل می شود!

خوشبختانه، روش های دندانپزشکی بسیاری می باشد که برا بهبود ظاهر دندان ها و عملکرد آن ها می باشد، مثل باندینگ. پروسه باندینگ دندان ها مزایاییی دارد مثل بهتر کردن ظاهر دندان یا مثلا یک مشکل دندانی که می تواند تصحیح شود، در این بین باندینگ دندان بهترین راه حل برای بیمار می باشد.

باندینگ دندان چیست؟

باندینگ دندان به سادگی استفاده از یک ماده می باشد، از جمله کامپوزیت رزین، که روی سطح دندان را پوشش می دهد. قبل از اینکه دندانپزشک باندینگ یک یا چندین دندان را انجام دهد، یک نوع رزین انتخاب می کند که به رنگ دندان طبیعی بیمار بخورد. این کار به دندانپزشک این اطمینان را می دهد که نتیجه نهایی به اندازه کافی خوب باشد.

فرایند باندینگ دندان ها شامل تراشیدن سطح دندان یا سطح خارجی مینای دندان می باشد. این کار به انجام بهتر پروسه باندینگ کمک می کند. زمانی که دندان آماده شد، دندانپزشک مواد باندینگ را به دندان می زند. برای ساخت مواد باندینگ به این جهت که شبیه به دندان باشند، دندانپزشک دندان را قبل از استفاده از نور خاصی، شکل می دهد. بعد از اینکه رزین سخت شد و تنظیم شد، دندانپزشک مواد باندینگ را پولیش می دهد، سپس باندینگ به همان شکل دندان های بیمار شباهت پیدا می کند. پروسه باندینگ معمولا در یک جلسه کامل می شود، و حتی در برخی موارد هم نیاز به بیهوشی ندارد.

باندینگ دندان

چرا نیاز به باندینگ دندان می باشد؟

مسائل دندانپزشکی بسیار می باشد که باندینگ می تواند آن ها را حل کند. با انجام این پروسه که معمولا موفقت آمیز است، دندان های ترک برداشته یا لب پر شده درمان می شوند. حتی بین دندان ها هم فاصله باشد، می توان با انجام باندینگ دندان آن را حل کرده و با مواد همرنگ دندان پر کرد.

آیا جایگزین های دیگری برای باندینگ می باشد؟

باندینگ، همانطور که اشاره شد دندان های بد رنگ شده یا بدشکل شده را می تواند درمان کند. برخی هم می توانند به جای آن از روش ونیر دندان استفاده کنند. ونیرها هم لایه های نازک پرسلین می باشند که روی دندان های جلویی که بدشکل یا بدرنگ شده اند قرار می گیرند. با اینکه ونیر دندان از باندینگ هزینه اش بیشتر است، اما مقاومت بیشتری نسبت به باندینگ در برابر لکه های غذاها دارند.