منظور از مینی ایمپلنت ها چیست؟

انتخاب روکش های دندان
چه نوع روکش دندان برای شما مناسب است؟
2018/03/08
ارتودنسی دندان با دندان های پرکرده
ارتودنسی دندان های پر کرده!
2018/03/15
مینی ایمپلنت چیست

مینی ایمپلنت چیست

مینی ایمپلنت های دندانی از جمله گزینه های درمانی برای دندان های از دست رفته می باشند، اما همه نمی توانند از آن ها استفاده کنند. برخی هم که نمی خواهند زیر تیغ جراحی که در ایمپلنت های معمول استفاده می شود، بروند، به نظر می رسد این روش برای آن ها خوب باشد.

دندانپزشکان می توانند دندان های از دست رفته شان را با بریج، پروتزهای دندانی یا ایمپلنت های دندانی جایگزین کنند. بریج و پروتزهای دندانی به عنوان دندان مصنوعی بروی سطح لثه می توانند سوار شوند. اما ایمپلنت های دندانی به داخل استخوان لثه وصل می شوند و قابل جابجایی نیستند. برای شروع، جراح پریودنتیست یا جراح دهان با قرار دادن تیتانیوم به استخوان لثه، و این استخوان اطراف ابوتمنت طی ۳ الی ۶ ماه فیوز می شود. زمانی که آبوتمنت به استخوان فیوز می شود، ایمپلنت بدون کاور و پوشش می باشد. یک پست کوچک به ایمپلنت وصل می شود و نقش یک لنگر را برای دندان مصنوعی ایفا می کند.

به خاطر همین ایمپلنت های دندانی را به پروتز ترجیح می دهید، بخاطر اینکه تغییری نمی کنند و یا نمی توانند ترمیم های معمول پروتز را دریافت کنند. برای گرفتن بهترین نتیجه، باید استخوان فک در سلامت کامل باشد.

مینی ایمپلنت های دندانی چیست؟

مینی ایمپلنت های دندانی ساختار مشابهی مثل ایمپلنت معمولی دارند، اما مقداری از آن ها کوچکتر می باشند. این مینی ایمپلنت ها دو بخش دارند. یکی پست تیتانیوم که به همراه یک توپی شکل در انتهایش می باشد و یک سوکت که با یک رینگ پلاستیکی o شکل می باشد و دندان را به پست وصل می کند.

مینی ایمپلنت چیست

مینی ایمپلنت ها چطور متصل می شوند؟

مینی ایمپلنت ها انواع زیادی از دندان های جایگزین را دارند. MICDA اشاره به پروتزهای دندانی، بریج، و روکش های ثابت دارد، اما انجمن آمریکایی ایمپلنت دندان می گوید که مینی ایمپلنت ها برای محافظت از پروتزهای پایینی و شل مناسب هستند.

گزینه های درمانی مینی ایمپلنت ها :

برای انجام ایمپلنت باید به طور منظم چند ماه مراجعه کنید و نیاز به حداقل دو ملاقات دندانپزشکی می باشد. درمان های خاصی برای پیوند استخوان می باشد که نیاز به استخوان مناسب برای حمایت از پست های ایمپلنت دارد. با این حال، برخی بیماران که توانایی انجام جراحی غیر تهاجمی ندارند، و باید ملاقات های دندانپزشکی را تکرار کنند، یا مقدار استخوان زیادی را در لثه هایشان از دست داده اند، بهترین گزینه برای مینی ایمپلنت ها هستند. دندانپزشکان معمولا می توانند مینی ایمپلنتها را تنها در یک جلسه با استفاده از مواد بیهوشی بدون بخیه نصب کنند. با این حال بهتر است دندان هایتان را در همان روز استفاده کنید.