هرچیزی که درباره بریس های فلزی باید بدانید!

منظور از روکش های موقتی
منظور از روکش های موقت چیست؟
2018/05/17
باندینگ دندان چیست
باندینگ دندان مناسب چه کسانی است؟
2018/05/24
درباره بریس های فلزی

درباره بریس های فلزی

آیا طرفدار بریس های فلزی می باشید؟

انواع مختلفی از روش های ارتودنسی می باشد که بیماران به دنبال آن ها هستند. از روش های سنتی یا همان بریس های فلزی گرفته تا ارتودنسی نامرئی، می تواند در تصمیم بیمار تاثیر گذار باشد، و اینکه انتخاب کند کدام راه برای او بهتر می باشد. با مراجعه نزد یک دندانپزشک زیبایی خوب احتمال زیاد می باشد که در صورت برخورد با چنین مواردی، شما را نزد یک ارتودنتیست بفرستد تا درباره مزایای هرنوع از ارتودنسی از زبان او بشنوید.

مزایا و معایب بریس های فلزی :

ارتودنسی سنتی یا همان بریس های فلزی، در درمان به هم ریختگی های شدید دندانی بسیار تاثیرگذارتر از روش های دیگری مثل بریس های شفاف یا ارتودنسی نامرئی می باشند. همچنین هزینه کمتری هم دارند. این بریس ها به ارتودنتیست این توانایی را می دهند تا دندان ها را در یک فاصله زمانی کوتاهی حرکت دهند. عیب اصلی ارتودنسی سنتی، ظاهر آن است که از براکت های فلزی استفاده می شود. به خاطر همین ارتودنسی نامرئی در چنین شرایطی انتخاب بهتری می باشد. استفاده از این نوع بریس ها به این معنیست که دیگر نگرانی برای ظاهر لبخندتان ندارید.

مراقبت از بریس ها :

اگر خودتان و دندانپزشک تان تصمیم گرفته اید و فکر می کنید که بریس های فلزی انتخاب مناسبی برای شما می باشند، پس با این حساب باید مراقبت هایی هم در نظر داشته باشید :

از خوردن غذاهایی که برای بریس ها یا ارتودنسی خوب نیستند، پرهیز کنید. از خوردن غذاهای چسبناک، مثل شکلات یا آب نبات های سفت خودداری کنید، همینطور غذاهای سفت و سخت نخورید، زیرا به بریس ها آسیب می رسانند.

میوه ها و سبزیجات خاصی که لای بریس ها گیر می کنند، سعی کنید نخورید. احتمالا ارتودنتیست یک لیست پرهیزهای غذایی به شما می دهد.

بریس های فلزی

دندان ها را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. مراقبت مناسب از دندان ها همیشه مهم بوده است، اما در زمانی که ارتودنسی کرده اید، این مسئله دوچندان مهم تر می شود. مسواک و نخ دندان به طور منظم بریس ها را سالم نگه می دارند و از لک شدن دندان ها جلوگیری می کنند. احتمالا دندانپزشک توصیه می کند که از مسواک های مخصوصی که برای پاکسازی سطوح مختلف دندان طراحی شده اند، استفاده کنید.

به طور مرتب با ارتودنتیست خود ملاقات داشته باشید. دندانپزشک و ارتودتیست باید به طور مرتب دندان های شما را بررسی کرده و معاینه کنند. حتی هرگونه سوال یا نگرانی هم در این مورد داشتید، می توانید با دندانپزشک تان در میان بگذارید.

احتمالا یک مدت طولانی باید این بریس های فلزی را به دندان داشته باشید، به خاطر همین باید حتما دستورالعمل های ارتودنتیست را دنبال کنید و کاملا مراقب آن ها باشید. شاید بریس ها باعث ناراحتی تان باشند، اما طول درمان که تمام می شود، لبخند زیبایی که تحویل می گیرید، یک هدیه ناب برای شما می باشد.